17 ідей для відпочинку влітку в Україні

Більшість українців із нетерпінням чекає літа, щоб узяти довгоочікувану відпустку та гайнути кудись подалі на відпочинок. Однак, якщо поїхати за бугор гаманець не дозволяє, то подорожі Україною влітку не менш захоплюючі та насичені, а також значно бюджетніші. Пропонуємо 17 різноманітних ідей на будь-який смак, гаманець і бажання.

buki_11. Буки. У мальовничому селі Буки Черкаської області на річці Гірський Тікич знаходиться Буцький каньйон. Могутні прямовисні скелі і водоспад, що залишився від першої в Україні ГЕС – все це додає місцю неймовірну чарівність. Тут, далеко від цивілізації, добре відпочивати з наметом.

Як дістатися: краще їхати своїм транспортом через Жашків, із Жашкова ходить автобус.

Вартість: тільки за проїзд.

2. Кирилівка, Арабатська стрілка, Генічеськ. Азовське море привітно зустріне вас вже у червні. Воно мілководне і швидко прогрівається, тому повноцінний відпочинок при теплій погоді вам забезпечений. Піщані пляжі Кирилівки дуже гарні для сімейного відпочинку з дітьми. Тут безліч турбаз і пансіонатів. У Кирилівці є дельфінарій «Оскар». У Генічеську можна і оздоровитися, тут знаходяться цілющі джерела. В останній тиждень серпня у місті проходить етнографічний фестиваль «Таврійська родина».

Як дістатися: потягом Київ – Генічеськ. У літній час пропонують трансфер маршрутними таксі.

Вартість: проживання від 60 грн. з людини.windserfing

3. У Бердянськ – на віндсерфінг. У курортному Бердянську на Азовському морі багато пансіонатів, санаторіїв, гостьових будинків і міні-готелів. Є прекрасний аквапарк і зоопарк «Сафарі», де зібрано близько 70 видів тварин. А дорослим можна додати адреналіну: Бердянськ вважається столицею віндсерфінгу, тут кращі умови для екстриму.

Як дістатися: до Бердянська потягом або автобусом.

Вартість: проживання від 50 грн. з людини, квитки в зоопарк – 80–100 грн; година прокату віндсерфінгу – 200 грн, навчання – 50 грн/година.

4. В Одесу – за враженнями. Перлина Чорного моря приваблює пляжами на будь-який смак: для молоді підійде Аркадія з розкішними нічними клубами. Для більш спокійного відпочинку – Відрада і Ланжерон, поруч з яким знаходиться дельфінарій «Немо». В Одесі ви не тільки відпочинете на пляжі, але і побачите величезний морський порт, пройдетеся по колоритних Дерибасівській вулиці, Приморському бульвару, Потьомкінських сходах. Відвідайте відомий ринок Привоз. Для повноти вражень можна спуститися під землю – в катакомби.

Як дістатися: до Одеси потягом або автобусом.

Вартість: квартира – від 300 грн./доба, хостел – від 100 грн.

13505285505. Білгород-Дністровський: море і стара фортеця. Містечко Білгород-Дністровський (давня назва – Аккерман) знаходиться недалеко від Одеси. Тут знаходиться відома Аккерманська фортеця, яка прекрасно збереглася. У кінці червня тут зазвичай проходить музичний фестиваль «Фортеця».

Як дістатися: з Одеси електричкою або автобусом з автовокзалу.

Вартість: житло у Білгороді-Дністровському і Затоці – від 60 грн; квиток у фортецю – 40 грн.JU54VP_400w_250h

6. Коблеве: море і вино. У невеликому селищі Коблеве Миколаївської області можна з комфортом відпочити біля моря, є безліч варіантів у міні-готелях, приватних пансіонатах. У Коблеві дві зони: Молдавська, яку зазвичай рекомендують молоді, і Миколаївська, що підходить для спокійного відпочинку з дітьми. Є аквапарк. У селищі знаходиться винзавод торгової марки «Коблево», пропонуються дегустаційні тури на виробництво.

Як дістатися: влітку з Києва ходить автобус Київ – Коблеве. Або потягом до Миколаєва, Одеси, звідти автобусом.

Вартість: проживання від 60 грн./доба. Дегустація в Коблеві 45–80 грн (залежно від набору вин).

7. Кінбурнська коса. У Миколаївській області, в Очаківському районі, є чудове місце – Кінбурнська коса. Вас чекають білосніжні піщані пляжі, аромат хвойного лісу і дикі степи з різнотрав’ям. Тут знаходиться Національний природний парк «Білобережжя Святослава». Це прекрасні місця для фотополювання: ви зможете побувати на екскурсії у місцях, де живуть рожеві фламінго, білі чаплі, пелікани, побачити дикий велетенський ліс. На Кінбурнській косі є і лікувальні грязьові озера.

Як дістатися: їхати з Одеси або Миколаєва до Очакова, звідти катером 45 хв.

Вартість: проживання на приватних базах відпочинку від 50 грн.Ольвія-Миколаївська-область

8. Ольвія – подорож у часі. Якщо ви відпочиваєте на Чорному морі в околицях Миколаєва або Очакова, варто виділити день на відвідування Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія». Тут у 7 столітті була антична грецька колонія, а зараз можна побачити руїни оборонних споруд, міських кварталів і храмів. У відтвореній будівлі старого маяка знаходиться музей, де можна оглянути найцінніші археологічні знахідки.

Як дістатися: до селища Парутине, де знаходиться вхід у заповідник, ходять маршрутки з Миколаєва від станції «Дачна» і з Очакова.

Вартість: вхідний квиток у заповідник – 15 грн.korporativnaya-regata

9. У Миколаїв – на регату. Влітку і восени місто капітанів запрошує на вітрильну регату крейсерсько-гоночних яхт. Не пропустіть романтичне видовище! Якщо ви самі яхтсмен – реєструйтеся і беріть участь. Всього в сезоні 2015 федерація вітрильного спорту організовує 10 регат.

25–29 червня проходитиме чемпіонат України – екологічна регата «Кубок Кінбурнської коси». А 10–12 липня міжнародна благодійна регата «Під вітрилами Ротарі».

Як дістатися: потягом до Миколаєва.

Вартість: дивитися безкоштовно, умови участі у регаті уточнюйте на сайті Миколаївської федерації вітрильного спорту.

T7dDoYFqFhE (1)10. На Південний Буг за екстримом. Влітку можна сплавитися по Південному Бугу, подолати пороги у районі села Мигія у Миколаївській області. Це гірський край серед степових просторів. Його ще називають маленькою Швейцарією. Рафтинг на Південному Бузі підходить і початківцям-екстрималам: на відміну від гірських карпатських річок, вода тут не крижана, а тепла. Маршрути різної складності, на деякі беруть дітей від 6 років у супроводі дорослих. Місця дуже мальовничі: гранітні береги-скелі, оточені зеленню. Це територія Регіонального ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя».

Як дістатися: до Мігей найкраще їхати з Первомайська Миколаївської області автобусом. Деякі тури починаються з Первомайська. Організатори сплавів зустрічають туристів на залізничному і автовокзалі Миколаєва.

Вартість: 80–400 грн, залежно від складності маршруту та кількості осіб у групі.

11. Блакитні озера Чернігівщини. Блакитні озера у селі Олешня Чернігівської області полонять відпочиваючих кришталево чистою водою, піщаними берегами і приголомшливими видами природи. На Великому Блакитному озері є VIP-зона з кемпінгом, гриль-баром, спортмайданчиками, водними гірками. Умови проживання: дерев’яний будиночок з ліжком або намет.

Як дістатися: автобусом до села Ріпки з Києва чи з Чернігова. Від Ріпок до Олешні ще 30 км.

Вартість: поставити свій намет 50 грн, оренда намету – 75 грн, будиночка – 200 грн.image

12. Шацькі озера. Мальовничі Шацькі озера на Волині можуть змагатися з морським відпочинком. Вони входять до складу Шацького національного природного парку. Найбільше з 30 озер гряди – Світязь, його глибина сягає 58 м, а вода така чиста, що навіть на глибині 8 м видно піщане дно. Захід сонця на острові озера Світязь – неймовірно видовище, яке запам’ятається вам на все життя. На Шацьких озерах чотири зони відпочинку: «Гряда», рекомендована молоді; і більш спокійні «Світязь», «Гушова» і «Пісочне».

Як дістатися: потягом до Ковеля, а звідти маршруткою до Шацька або Світязя.

Вартість проживання – від 65 грн у приватному секторі. Найдорожчий курорт – Світязь, у Гаївці («Пісочне») – дешевше.2816181_1

13. Сорочинський ярмарок – серпнева відпустка. У селі Великі Сорочинці на Полтавщині з 18 по 23 серпня проходитиме відомий Сорочинський ярмарок. Тут можна не тільки купити різноманітні товари, сувеніри, вишиванки, але й взяти участь у майстер-класах народних промислів, подивитися на елітні породи корів, свиней, курей. Відкриття ярмарку – прекрасне дійство, де ви побачите і Гоголя, і Солоху та інших персонажів його творів. Об’єднайте поїздку з екскурсією до Миргорода. На зворотному шляху відвідайте Полтаву.

Як дістатися: з Миргорода до Великих Сорочинців курсують маршрутки. Якщо їдете своїм транспортом, потрібно буде заплатити за паркування.

Вартість: вхід на ярмарок безкоштовний, але приготуйте гроші, адже без сувеніру із ярмарку приїхати неможливо.

14. Зелений туризм у Вінницькій області. Села Канава, Губник, Гамаки у Вінницькій області – чудові місця для екологічного туризму. Можна пожити у котеджі або хаті-мазанці, подихати чистим повітрям, попити парного молока, влаштувати пікнік. У самій Вінниці помилуватися відомими фонтанами, відвідати 19–21 червня міжнародний фестиваль «Живий вогонь»: познайомитися з купальськими традиціями та козацькими звичаями.

Як дістатися: до Вінниці потягом або автобусом, від Вінниці до сіл ходять маршрутки.

Вартість проживання на одну людину – від 70 грн за добу.

15. Софроніївський монастир на Сумщині. Серед величного дубового лісу на горі Чудній за 2 км від села Нова Слобода чоловічий Софроніївський монастир, одне з семи чудес Сумщини. Навіть назва гори говорить про те, що місця тут чудові, особливо влітку.

Як дістатися: рейсовим автобусом від Сум або Путивля, своїм транспортом від Путивля за вказівником.

Вартість: тільки за проїзд.izjum_i_kremenecgora_1

16. В Ізюм – на гору Кременець. На Харківщині є унікальне місце – гора Кременець, найвища в області, геологічний пам’ятник природи. Піднявшись на неї, ви побачите чудову панораму околиць. На самій вершині – таємничі кам’яні ідоли, походження яких досі невідомо, і меморіал в пам’ять про Велику Вітчизняну війну.

Як дістатися: з Харкова до Ізюма ходять автобуси та електрички.

Вартість: тільки за проїзд.

ORjkFenmjkQ17. Озеро Синевир. У незайманих лісах Закарпаття, на вершині гори Озірна знаходиться овіяне легендами озеро Синевир, це своєрідна візитка України. Воно дуже глибоке й чисте, з крутими схилами берегів, порослих ялівцем та буком. Звідусіль б’ють джерела, можна купатися у гірській річці Теребля, а у серпні у тутешніх місцях багато грибів і ягід. Розбийте намет і насолоджуйтеся незабутнім відпочинком, дивлячись, як зоряне небо, особливо виразне у горах, відбивається у найчистішій воді.

Як дістатися: краще їхати своїм транспортом до смт Міжгір’я, громадський транспорт ходить один раз на день.

Вартість: За кемпінг поруч з озером потрібно буде заплатити 50 грн.

Відпочинок у селі Синевирська Поляна – від 75 грн на добу з людини.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.