Зустрічаємо Новий рік: як пити та їсти без “тяжких” наслідків

У переддень новорічних святкувань ми вже плануємо, де і з ким зустрічатимемо Новий Рік. А за декілька днів почнемо вирішувати, що саме буде на нашому столі. Так вже склалось, що, мабуть, жоден український стіл не обійдеться без алкогольних напоїв та численних закусок. Щоб застілля було місцем зустрічі родини та друзів, щоб ми насолоджувались напоями, стравами та товариством і вбереглися від поганого самопочуття та викликів лікаря, потрібно слідувати простим рекомендаціям. Про це розповіли на офіційній на сторінці у Facebook “Сімейний Лікар. Ірпінь”.

1.Не починайте святкову вечерю голодними. Завчасно перекусіть фруктами, йогуртом або завареними вівсяними пластівцями. Такий перекус дасть легке насичення і допоможе уникнути переїдання.

2. Не рекомендується ставити на стіл копченості й консерви всіх видів, жирні ковбасні та м’ясні нарізки.

3. Починати трапезу слід із салатів зі свіжими овочами або фруктами, що приправлені рослинною олією, йогуртами, соком лимона або граната. Такі салати легко засвоюються та містять вітаміни, мінеральні речовини і ферменти.

4.Віддавайте перевагу свіжим овочевим стравам: вони містять багато клітковини і надовго забезпечують відчуття ситості. Із м’яса краще обрати запечену курятину або ж приготуйте в духовці рибу.

5. Не змішуйте складні вуглеводи, жири та білки. Наприклад, рибу краще поєднувати із зеленню та овочами. Це стосується і страв із картоплі — до них ліпше додавати овочі, а не запечене м’ясо чи рибу.

6. Для солодкого столу обирайте чорний шоколад із вмістом какао-бобів щонайменше 76%, фрукти і сухофрукти.

7. Не споживайте продукти, у якості яких ви не впевнені. Зважений підхід як до святкового, так і до щоденного харчування допоможе вберегти вас від харчових отруєнь та проблем із травленням.

“Зверніть увагу на те, що у січні 2018 року внаслідок отруєння ботулотоксинами після вживання неякісної продукції в Україні померла одна людина. Також від ботулізму померла людина 1 січня 2019 року. Ботулізм не передається від людини до людини. Більшість харчової продукції, що стала причиною цьогорічних захворювань на ботулізм (76%), було виготовлено в домашніх умовах. У 11% випадків її придбали у торговельних мережах. 55% людей, що захворіли, вживали рибну продукцію, виготовлену кустарно, або невідомого походження. 32% постраждали через уживання консервів та інших виробів із м’яса. Інші заразилися ботулізмом, скуштувавши консервованих овочів та грибів”, – розповіли лікарі.

Святкуйте відповідально та будьте здорові!

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.