Як в Ірпені зберігають графіті всесвітньовідомого художника Бенксі

Компанія «Demontazhnik», що зносить будинок на Северинівській, 158, поділилася подробицями збереження графіті всесвітньовідомого британського художника Бенксі.

«Ми не можемо просто так знищити — це культурне надбання міста. Тому окрім взятих на себе зобов’язань по якісному і швидкому демонтажу цього будинку, наша команда має зберегти цей витвір мистецтва», — зазначають у компанії.

На початку, щоб не пошкодити зображення, його закрили бетонними блоками.

Зазвичай при демонтажі будівель використовують екскаватор-крашер. Зокрема, з його допомогою знесли сусідній будинок на вулиці Северинівський, 160/1.

Але, щоб зберегти графіті Бенксі, фахівці вирішили розбирати один проліт цієї дев’типоверхівки, на стіні якої розміщено витвір, вручну.

«Для цього було залучено автокран та бригаду спеціалістів, які за допомогою відбійного молоту та іншого ручного інструменту, типу кувалд, лому та газового різака, поступово відокремлювали частини бетонних і панельним конструкцій від будинку. Робили отвори в них та по черзі опускали їх донизу», — розповідають демонтажники.

Таким чином за чотири дні вісім поверхів над Бенксі зникли. Як зазначають у компанії, надалі частину стіни, на якій зображене графіті візьмуть у металевий каркас та виріжуть, щоб створити інсталяцію з частини будинку.

«Зараз ми ще думаємо, де саме буде розміщено інсталяцію з графіті Бенксі, але ми точно його збережемо і розмістимо так, щоб і містяни, і гості Ірпеня могли його бачити», — прокоментував журналістам ITV Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.

Нагадаємо, всесвітньовідомий вуличний художник Бенксі відвідував Київщину восени минулого року. Під час візиту до Ірпеня він зобразив на стіні пошкодженого будинку гімнастку, яка стоїть на отворі від снаряда.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.