Як в Ірпені стимулюватимуть створення ОСББ

Майже рік тому мешканці багатоквартирного будинку, що по вулиці Антонова, 8А в Ірпені відмовилися від послуг ЖЕКу та створили ОСББ.

За цей час у під’їздах зроблено косметичний ремонт, встановлено додаткові насоси для підкачування води, полагодили ліфти, облаштовано еко-майданчик для сміттєвих баків.

“Ми самі вирішуємо, що нам спочатку потрібно зробити, що на наступний рік. Якщо ми самі не візьмемось за наш дім, чесно кажучи, нам ніхто його не зробить”, – говорить голова ОСББ “Ірпінський квартал” Інна Пешко.

ndpu-2015-06-09-20-11-01

Переваги ОСББ на ЖЕКом очевидні, але майже із двохсот комунальних багатоквартирних будинків в Ірпені лише два перебрали управління на себе. Інших стримують накопичені десятиліттями проблеми.

“Для того, щоб активізувати цей процес, місцева влада розробляє програму сприяння створенню ОСББ”, – розповідає заступник начальника відділу ЖКГ Ірпінської міськради Ольга Калита.

Така програма працюватиме на умовах співфінансування: місто надаватиме до 70 % коштів на капітальний ремонт будівлі. Решта потрібної суми необхідно залучити залучити в інвесторів або зібрати самим.

Програма зі стимулювання та діяльності ОСББ має стартувати вже з нового бюджетного року. Голови об’єднань можуть подавати заявки на участь до відділу житлово-комунального господарства Ірпінської міської ради.

Дивіться детальніше у сюжеті:

Bookmark the permalink.

Comments are closed.