Як в Ірпені школярів навчають правилам бізнесу

Вперше на Київщині Ірпінь започаткував І Регіональний турнір для молоді “Business Profi”. Про це написав у своєму блозі Ірпінський іський голова Володимир Карплюк. 

“10 мільйонів і власна компанія. Такий стартовий капітал ми роздали більш як двом сотням школярів і студентів. Щоправда, поки віртуальний. Виховання освіченої бізнес-еліти в Ірпені починаємо зі шкільної лави”, – зазначив Карплюк.

Мер наголосив, що в Америці та Європі бізнес-виховання уже давно є нормою, проте у нас, на жаль, його досі називають модою. “В Ірпені ми вирішили це виправляти. Адже уміння розпоряджатися своїми фінансами, здатність правильно планувати бюджет, контролювати витрати, мають формуватися з дитинства”, – заявив Володимир Андрійович.

Як відомо, турнір стартував на початку квітня. Кожна команда-учасник отримала у своє розпорядження віртуальну компанію зі стартовим капіталом. Напрямок роботи обрали однаковий для всіх – молочна продукція. Далі у комп’ютерній бізнес-симуляції ViAL+ учні проходять усі етапи роботи підприємства: від виготовлення продукції до її реалізації і отримання прибутку. Разом з тим учасники турніру опиняються в умовах, максимально наближених до реальних. Із особливостями ринку, попитом, сплатою податків, українським законодавством тощо.

За словами мера, до цієї бізнес-гри долучилися не лише усі загальноосвітні школи регіону, але й вищі навчальні заклади. Загалом, беруть участь 143 команди, створені з учнів 8-11 класів і студентів. А це понад дві сотні майбутніх підприємців. У порівнянні з такими ж змаганнями, що уже пройшли у Кропивницькому, Львові, Харкові, Ірпінь показав один із найкращих показників за кількістю учасників. Цікаво, що найбільше хочуть стати успішними бізнесменами старшокласники Коцюбинського. Там учні ірпінської школи №18 об’єдналися аж в 32 команди. На базі інших шкіл за перемогу змагаються від 7 до14 команд.

З особливим азартом до змагання підійшли учні школи №2 із поглибленим вивченням економіки і права, адже тут вони опинилися у рідній стихії і можуть на практиці відточити свої теоретичні знання. “Кажуть, що найскладніше домовитися зі своїми «партнерами» по бізнес-команді, дійти єдиної точки зору стосовно товару, який варто виробляти, визначити стратегію розвитку компанії і рухатися у заданому напрямку. Все так, як відбувається і в реальних бізнес-ситуаціях”, – розповів Карплюк

Турнір  “Business Profi” триватиме три тижні. У результаті ViAL+ визначить 20 команд, які найкраще вели онлайн бізнес. Вони зустрінуться в очному фіналі та будуть конкурувати на віртуальному молочному ринку вже між собою. 5 найкращих команд майбутніх підприємців отримають солідні грошові нагороди. Переможець матиме змогу представляти наше місто на Всеукраїнському бізнес-турнірі “Стратегія фірми” – 2018.

Ініціатором проведення такого бізнес-турніру в Ірпені, до речі, виступила нещодавно створена Громадська Спілка “Ірпінська Агенція Розвитку”. Партнером та співорганізатором є відома Компанія інтелектуальних технологій, що проводить такі бізнес-ігри по всій Україні. “Ми уже ведемо перемовини про те, щоб Ірпінь став майданчиком для проведення обласного або й Всеукраїнського етапу наступного року”, – поділися планами міський голова.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.