Як уникнути переїдання у свята

Багато смачної їжі – це обов’язкова спокуса на більшості заходів, але ось переїдання не є обов’язковим. Ви можете насолодитися шматочком пирога, салатом або іншими смаколиками, але без фанатизму. Наступного разу, коли ви готуєтеся до святкового столу, скористайтеся цими нехитрими трюками.

1. Сходіть на тренування перед вечіркою

Так, ви компенсуєте деякі додаткові калорії у вигляді жирів та вуглеводів, які збираєтеся з’їсти. Але, хоча це здається нелогічним, фізична активність може дійсно вгамувати відчуття голоду. Дослідження говорять, що навіть після 15-хвилинного тренування люди їдять менше. У цій грі є свій психологічний елемент: коли ви тренуєтеся, у вас є мета; в результаті у вас більше мотивації не переїдати, щоб не звести нанівець усю вашу працю в спортзалі.

2. Випийте велику склянку води

Вода заповнює шлунок, і в ньому залишається менше місця для їжі. І це дійсно працює: коли ви п’єте воду за півгодини до прийняття їжі, ви наїдаєтеся швидше, але малою кількістю. Так що пам’ятайте: чим більше ви споживаєте води, тим менше ризик переїдання і відчуття роздутості живота.

3. Пообіцяйте собі винагороду

Це один із прикладів, коли ігри розуму дійсно можуть допомогти. Поставте собі мету заздалегідь: наприклад, є тільки нежирні страви, і не намагайтеся перепробувати все на столі. А в якості заохочення пообіцяйте собі будь-яку винагороду, скажімо, похід в спа-салон. Це ефективно, до речі. Люди, яким пропонували гроші за помірне поглинання їжі на вечірці, були дуже мотивовані і з’їдали половину порції, а не повну тарілку. Придумайте собі стимул і ви.

4. Пам’ятайте про маленькі тарілки і великі вилки

Якщо у вас є можливість взяти меншу тарілку, так і зробіть. Менше простору означає, що ви автоматично візьмете менше їжі. А менше їжі означає менше шансів на переїдання. Плюс візьміть велику вилку або ложку – як не дивно, це теж допоможе вам контролювати власну порцію.

5. Не пийте алкоголь до їжі

Ви коли-небудь налягали на піцу після того, як випили? У більшості випадків, саме так. Алкоголь знімає “гальма”, особливо, коли ви п’єте натщесерце. Більше того, алкоголь блокує сигнали в мозок, які регулюють насичуваність. Щоб уникнути синдрому п’яного переїдання (ні, це не медичний термін, але дуже образний вислів), просто не пийте алкоголь до їжі.

6. Сядьте поряд з більш здоровими стравами

Наше харчування нерідко залежить від людей, які сидять поруч. Тому спробуйте підсісти до тих, хто буде направляти вас до більш здорового вибору, наприклад, до вегетаріанця або тієї дівчини, яка незмінно залишає кілька шматочків на своїй тарілці. Швидше за все, ви будете віддзеркалювати їх поведінку, навіть не усвідомлюючи цього.

7. Робіть перерви

Ніхто не говорить, що ви не можете попросити добавки, якщо вже так хочете. Але замість того, щоб робити це відразу, почекайте не менше 20 хвилин. Це час для того, щоб частково переварена їжа дійшла до тонкого кишечника, після чого в мозок надійде сигнал про почуття ситості. Якщо через 20 хвилин ви все одно хочете добавки, що ж, продовжуйте. Але найчастіше до того часу ви просто виявите, що все-таки ситі.

8. Не реагуйте на “рекламу”

Навіть якщо вам вдасться зробити вибір із здорових продуктів, важко уникнути “добрих” людей, які хочуть, щоб ви покуштували як можна більше. Тому наступного разу, коли ваша бабуся буде наполягати на тому, щоб ви спробували і її пиріг, і її котлетки, і її олів’є, і її холодець, спробуйте ввічливо відхилити такі привабливі пропозиції або взяти паузу.

Джерело: http://cikavosti.com

Bookmark the permalink.

Comments are closed.