Як Ірпінь відзначатиме свято Купала

3 Липня 2019

6 липня з 20.00 по 23.00 в Ірпені відбудеться свято Купала. Дійство буде проходити на ірпінській набережній.

У програмі свята:

  • обрядово-розважальна програма;
  • конкурс на кращий купальський вінок;
  • козацькі забави;
  • інтерактивні ігри;

купальське вогнище.

Довідка. Івана Купала 2019 припадає з 6 на 7 липня, у ніч з суботи на неділю. Традиції українців на це свято дуже багаті. Крім того, існує безліч цікавих прикмет.

Побутує повір’я, що на Івана Купала дивовижним рожевим цвітом розквітає папороть. Якщо людина зненацька натрапить на квітку, не шукаючи її навмисне і не сподіваючись мати зиск, то матиме щастя, багатство і чудодійну силу.

Взагалі, у ніч на Івана Купала усі рослини набирають чарівних, лікувальних та цілющих властивостей. Звіробій, чебрець, м’яту, мелісу, деревій, золототисячник та інше зілля можна сушити на горищах чи зберігати у полотняних торбах у сухому місці. Потім протягом року можна заварювати трав’яні чаї, які лікуватимуть і надаватимуть сил. Крім того, травами, зібраними на Івана Купала, наші предки “заправляли” худобу, щоб корови і кізоньки давали багато молока.

7 липня також варто сходити в лазню і перший раз у році попаритися свіжими березовими віниками. У “Іванський віник”, який нібито має магічну силу, можна додати листя папороті. А краще зробити його з дванадцяти трав, зібраних в Купальську ніч.


Bookmark the permalink.

Comments are closed