Воєнкоми попередили: від сьомої хвилі мобілізації ухилитися буде складніше

ob-protestuet-protiv-sedmoy-volny-mobilizacii_1

Найближчим часом Міністерство оборони оголосить про початок сьомої хвилі мобілізації, при цьому у військкоматах обіцяють, що цього разу ухилитися від служби в армії буде складніше. Про це повідомляє «Сегодня».

«Попередню хвилю мобілізації виконали приблизно на 60% по Україні. Цього року план дадуть менше, виконати його буде простіше. Повістки дійсно розсилаються вже зараз — але тільки для уточнень даних. Навіть якщо план буде на 40% менше, ніж у минулому році, то, в середньому по Україні, щоб його виконати, потрібно буде закликати стільки ж людей, скільки і в минулому році», — заявив співробітник одного з військових комісаріатів. Також він додав, що основний акцент буде робитися на агітації за контрактну службу в армії.

Між тим, стало відомо про значно збільшене кількість бажаючих вступити на контрактну службу завдяки підвищенню мінімальної зарплати військовослужбовця до 7 тисяч гривень: раніше за тиждень контракт підписували 20-30 чоловік, а в січні договір підписали 400 українців. Ще одним нововведенням буде введення Єдиного електронного реєстру, який буде поповнюватися даними податкової, міграційної служби, єдиного реєстру виборців і тому подібних списків.

Про виїзди за межі країни військкомати будуть повідомляти центральний орган виконавчої влади, який займається контролем державного кордону, а дані будуть збирати навіть на неповнолітніх. Якщо реєстр запрацює повноцінно, ухилитися від служби буде вкрай складно: воєнкоми будуть знати про місце роботи, про пересування і про фактичне місце проживання військовозобов’язаного.

Також у Генштабі підкреслили, що під час часткової мобілізації не підлягають призову:

— резервісти, заброньовані органами державної влади на період мобілізації;

— визнані тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я;

— чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

— чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років;

— чоловіки, на утриманні яких знаходиться дитина-інвалід підгрупи А у віці до 18 років;

— чоловіки, на утриманні яких знаходиться неповнолітній дитина, яка є інвалідом I або II групи, до досягнення нею 23 років;

— усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;

— народні депутати України;

— студенти, аспіранти і докторанти, які навчаються на денній формі навчання.

Закликати будуть українців у віці від 25 до 60 років, які вже мають військову спеціальність.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.