Колись недбана будівля колишнього гуртожитку у Михайлівці-Рубежівки тепер має ось такий вигляд. Стара двоповерхова споруда перетворилася на сучасний, стильний багатоквартирний будинок. У ньому проживатимуть 19 внутрішньо переміщених родин.
Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Ірпінська громада- передова громада в питанні вирішення потреб внутрішньопереміщених осіб, які втратили своє житло. Тому що у нас функціонують і модульні містечка — місця компактного проживання — і ось сьогодні ми відкриваємо повноцінні по факту квартири, які будуть надаватися у тимчасове користування людям, які втратили житло, або внутрішньо переміщеним особам».
Своє майбутнє житло вже оглядає родина Пастушенків. У 22 році їм довелося залишити Маріуполь. Сім’я знайшла прихисток у Михайлівці-Рубежівці. Дотепер житло орендували. Але, зізнаються, заробляють не такі великі гроші, щоб і далі оселю винаймати.
Віктор Пастушенко, переселенець із Маріуполя:
«Дуже добре, що є окреме опалення, що котел стоїть. Можна регулювати оплату. Гаряче — холодно. Все сподобалося, у нас навіть немає слів, щоб висловити. Дуже добре. Ми дуже дякуємо усім дуже раді і дякуємо всім. Це свято для нас».
Офіційне відкриття стало урочистою подією з розв’язанням символічної стрічки. Вона — кольору двох прапорів – українського та польського. Адже саме Польща стала найбільшим донором у капітальній реконструкції будівлі.
Ольга Ярошенко, представниця БФ «Житло для ВПО»:
«Залучили кошти наших донорів, наших партнерів польської компанії «Дом Девелопмент», вони покрили майже 80 відсотків всього проєкту. Це не просто гуманітарна допомога. Це великі кошти — це 720 тсяч доларів».
Підтримати громаду та порадіти за нове житло для переселенців приїхав і посол Польщі в Україні.
Ярослав Гузи, посол Республіки Польща в Україні:
«Це винятковий проєкт, бо тут маємо фінансування від польського бізнесу, а не як було раніше — тільки зі сторони Уряду Польщі. Але ми впевнені, що це тільки початок і будуть наступні проєкти. Держава Польща не така багата, як наші західні партнери, тому радіємо, що маємо допомогу від бізнесу», — заначив посол.
Заселятися у нові помешкання люди зможуть після заключення відповідних договорів. Адже це житло соціальне. І протягом десяти років у приватну власність не передаватиметься.
Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«Я впевнений, що це не останній об’єкт і ми будемо далі відбудовувати нашу громаду. І ми будемо тримати пальму першості по відбудові і в Україні».
Руслан Кравченко, голова Київської обласної військової адміністрації:
«На сьогоднішній день ми разом з міжнародними партнерами, разом з урядом Польщі та іншими країнами, відновили вже 16 з половиною тисяч об’єктів і продовжуємо цей рух до кінцевого результату, коли ми разом з усіма громадами Київської області. Скажемо, що ми вже відновили Київську область і забезпечили усіх житлом».