Відкрита розмова про наболіле: форум-театр в Ірпені та Ворзелі

В Ірпені та у Ворзелі відбулась прем’єра форум-вистави “Будемо жити. Як?”. Активні переселенці та місцеві жителі мовою театру поспілкувалися про спільні проблеми: нестача дитячих садків, житла та роботи.

Під час вистави актори уявно “побували” і в Центрі зайнятості, і на зйомній квартирі, де місцева господиня відмовилася здавати квартиру переселенцю.

“Проблема в тому, що ми не знаємо своїх прав”, – підкреслила після завершення вистави акторка-переселенка Єва. “А от під час вистави, глядач встав на місце нашої героїні і говорив: є така-то стаття, ви зобов’язані… І тут важливо навіть не те, що хтось щось зобов’язаний, а те, що в мене є права! Тепер я буду читати трудовий кодекс”, – заявляє дівчина. Якщо чудово знати закони про працю можна влаштуватись на роботу у компанію, яка не хоче винаймати переселенців, навіть якщо ви маєте цей статус.

Група активних переселенок продемонструвала, як завдяки об’єднанню і колективній діяльності можна обійтися без державного дитсадка. Після театральної гри виявилося, що ця ініціатива вже діє в Ірпені!

Виставу було показано двічі: глядачі заміняли акторів та пропонували стратегії по вирішенню піднятих питань.

Партнери заходів Надія Філімонова з “Фундації добрих справ” та директор Уваровського дому Олександр Коваленко висловили зацікавленість у подальшій підтримці подібних заходів та розвитку методики форум-театру у їхній місцевості.

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.