В Україні суд вперше покарав за булінг

13 Лютого 2019

Суд Борисполя 11 лютого виніс перше в України рішення у справі про булінг (агресивну поведінка дітей одне до одного). Суд оштрафував батьків винуватої неповнолітньої за її протиправні дії щодо ровесників у навчальному закладі.

За фактом булінгу було складено протокол про адміністративне правопорушення та скеровано на розгляд до суду, повідомила у Facebook нардеп від фракції “Блок Петра Порошенка” Оксана Білозір.

“Суд, власне, і встановив факт булінгу, тобто дії психологічного та сексуального насильства із застосуванням засобів електронних комунікацій, що проявилось у висвітленні непристойних фото у мережі Instagram, в результаті чого могла бути завдана шкода психічному здоров’ю потерпілої”, – написала політик.

На засіданні суду матір неповнолітньої визнала вину у скоєному та просила суворо не карати.

Так, суд наклав на батьків винної дівчини штраф у розмірі 850 гривень та судовий збір у розмірі 384 гривні.

Булінг – це агресивна поведінка дітей одне до одного, яка має на меті принизити, залякати і часто супроводжується фізичним насиллям. Окремою формою цькувань серед підлітків називають “кібербулінг”. Вона набула поширення з появою мобільних телефонів та інтернету. У цьому випадку “зброєю” булера стають соціальні мережі, форуми, чати чи мобільні телефони тощо. Булер може вдаватись до анонімних погроз, дзвінків з мовчанням, переслідування, тролінгу чи просто знімати на відео знущання інших, щоб потім поширити це в мережі.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed