В ірпінській бібліотеці відкрили виставку відомої майстрині-лялькарки

У Центральній міській бібліотеці Ірпеня відкрилася виставка робіт відомої майстрині-лялькарки Тетяни Федорової під назвою “Книга надихає на творчість”. Про це повідомило Інформаційне агенство ITV.

Виставка Тетяни Федорової в бібліотеці працюватиме протягом місяця.

Як відомо, Тетяна Федорова має звання заслуженого майстра народної творчості України, є лауреатом мистецьких премій ім. Данила Щербаківського (2009 р.), ім. Петра Верни (2013 р.) та премії «Київ» ім. Сергія Колоса (2018 р.). Ірпінська майстриня – учасниця всеукраїнських і міжнародних виставок і фестивалів. Нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури і мистецтв України «За сумлінну працю та високий професіоналізм» (2003 р.), багатьма іншими дипломами і грамотами. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва й Національної спілки журналістів України.

Етнографічних ляльок та ляльок в історичних костюмах Тетяна Федорова створює з 1992 р.

Ляльки Тетяни Федорової мають зріст від 3 до 60 см. Усі – ручної роботи. Доробок за 27 років творчості налічує близько 600 лише порцелянових і текстильних ляльок. Більшість із них – у приватних колекціях в Україні, Канаді, США, Великій Британії, Франції, Німеччині, Нідерландах, Іспанії, Ізраїлі, Італії, Угорщині, Росії, Лівані, Китаї, Сингапурі, Японії. Роботи майстрині експонуються в Національному музеї архітектури і побуту України (Пирогово), Музеї-будинку П. Тичини (с. Піски Чернігівської обл.), у Сингапурському музеї MINT, Ірпінському історико-краєзнавчому музеї.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.