В Ірпені знають, як гасити пожежу на торфовищах

4 Листопада 2016

В Ірпені поступово вирішують проблему пожеж на торфовищах. Про це у своєму блозі написав ірпінський міський голова Володимир Карплюк.

“Із проблемою пожеж на торфовищах я вперше зіткнувся щойно заступив на посаду міського голови Ірпеня у жовтні 2014 року. І моя перша робоча нарада стосувалася саме ліквідації загорянь торфу поруч із Романівкою (мікрорайон Ірпеня), – розповів Карплюк. – Потрібно було терміново рятувати регіон, але придбати паливно-мастильні матеріали для пожежних машин не було за що: міський бюджет на кінець року був порожнім, а область, у підпорядкуванні якої і перебуває більшість ділянок з торфовищами, не спішила допомагати”.

14287751_10210081867834038_1979492776_n

За словами Карплюка, пожежі гасили за особисті кошти. 2015-й був теж проблемним. “Ми знову в авральному режимі шукали гроші на пальне, але такі дії давали короткочасний ефект. Торф продовжував горіти, бо залишалися головні причини загоряння, вирішенням яких ніхто не займався понад 25 років. Фактично весь пожежонебезпечний період – з весни по осінь – вода в річці Ірпінь була на катастрофічно низькому рівні. Канали стояли зовсім сухими. Ми регулярно зверталися до контролюючих органів, але води так і не було”, – зазначив мер.

Саме тому на початку квітня цього року у мерії розробили свій план подолання проблеми. Потрібно було наповнити канали та річку Ірпінь водою. Керівництво Ірпінського міжрайонного управління водного господарства пішло на зустріч. Шлюзи підняли.

Паралельно почали розшукувати власників ділянок, розташованих у заплаві річки, і просили їх розорювати свою землю. Було проведено роз’яснювальну роботу серед населення, говорили про необхідність обережного поводження з вогнем на згаданій території. Всі ці заходи у сумі зі щоденним спостереженням за проблемними ділянками дали позитивні результати. І не лише екологічного, а й економічного характеру.

Для порівняння, у 2015 році на ліквідацію торф’яних пожеж в Ірпені витратили з власного бюджету понад 120 тис. грн. Тоді було зафіксовано близько 80 великих займань. “Цього року у межах місцевої цільової програми ми виділили 100 тис. грн. На 60 тис. придбали паливно-мастильні матеріали і ще маємо у запасах майже половину купленого палива. Тобто місто зекономило 40 тис. грн. і близько 1,5 тис. літрів пального. При цьому офіційно зафіксовано тільки 20 незначних випадків займання торфу, які були оперативно ліквідовані”, – розповів Карплюк.

Як зазначає Володимир Андрійович, руки складати рано. На сьогодні в Ірпені та довкола міста знаходиться приблизно 1300 гектарів торфовищ. І хоча більша частина проблемної заплави річки Ірпінь є поза територією нашого міста та не у нашій юрисдикції, саме місто Ірпінь щороку виконує практично всю роботу щодо попередження та безпосереднього гасіння торф’яних пожеж.

Нагадаємо, що ще у квітні Ірпінська міськрада та близько 40 місцевих громадських організацій надіслали листи до обласної ради з вимогою передбачити фінансування для боротьби з проблемою. Але в результаті – зі 100 тонн пального, які передбачила область на регіони для оперативного реагування при пожежах, Ірпінь не отримав жодного літра.

“Ми й надалі залишаємося наодинці з проблемою, яка щороку отруює життя не тільки мешканців регіону, а й області. Проте зараз у нас є алгоритм протидії, який реально працює”, – підкреслив міський голова.

Bookmark the permalink.

Comments are closed