В Ірпені проходить школа проектів для міських рад

Протягом тижня в Ірпені триватиме школа Проектного менеджменту для представників органів місцевого самоврядування. Про це у своєму блозі повідомив Ірпінський міський голова Володимир Карплюк.

“Сьогодні перед територіальними громадами України відкрито безліч можливостей із залучення міжнародних інвестицій та грантів для успішного розвитку міст і селищ. Євросоюз, через різноманітні фонди та асоціації, готовий фінансувати цікаві проекти в Україні – нам треба тільки навчитися залучати ці кошти” – наголошує Карплюк.

Для такого роду навчання в Ірпінь приїхали заступники міських голів, секретарі рад, а також керівники та фахівці структурних підрозділів органів місцевого самоврядування з різних областей України.  Розробляти проекти вчиться й Ірпінь. Наше місто представляє депутат Ірпінської міської ради Максим Плешко.

57d969f173a6c

П’ятиденна школа організована у рамках проекту «ПУЛЬС». Організатором навчання є Асоціація міст України. Навчання зорієнтовано на зміцнення місцевого самоврядування в Україні, а надважлива мета – поглиблибити демократичні процеси розвитку територіальних громад та запровадити реформи децентралізації. Сьогодні для Ірпеня це важливо як ніколи. Ведуть курс фахові тренери агенції економічного розвитку «PPV Knowledge Networks». На завершення навчання кожен з учасників має напрацювати концепцію проекту з розвитку своєї громади.

Уже в перші дні було представлено чимало проектів. Наприклад, у Запоріжжі бажають реалізувати проект із благоустрою набережної. Проект із залучення туристичних потоків представив гість із Кременця. Багато громад висловили прагнення до реконструювання своїх занедбаних парків, залучати до корисної роботи закинуті промислові майданчики тощо. Кожного тижня ми приймаємо делегації з різних куточків України, адже більшість тем нам вже добре знайомі. Сьогодні ми маємо власний досвід вирішення подібних проблем і охоче можемо ділитися ним.

entrepreneurs-fallacy-big-idea1

Цього разу Ірпінь виніс ідею створення інституту розвитку міста. На жаль, сьогодні в місті не вистачає фахівців для реалізації проектів розвитку. Ірпінь не достатньо використовує можливості із залучення зовнішніх ресурсів. При створенні такого інституту, спеціалісти зможуть працювати виключно на те, щоб шукати грантові фонди та організації, розробляти проекти для розвитку міста і контролювати їх виконання. Такий собі грант задля грантів.

Важливим фактором є те, що при реалізації грантових проектів міська влада стає тільки партнером процесу. Усі грошові потоки та роботу над втіленням проекту контролює іноземна сторона, що виключає ймовірність корупції.

Схожий проект агенції розвитку міста запропонував і представник Чорткова.

За словами мера, Ірпінь уже має хороше підґрунтя для такого починання. У структурі міської ради працює відділ інвестицій та соціально-економічного розвитку, який формує політику міста у сфері зовнішньо-економічних зв’язків, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва. На сьогодні вже розробилено Стратегічний план розвитку Ірпеня до 2020 року і створено каталог більш, ніж 50 уже створених соціально значущих інфраструктурних об’єктів за рік.

1295547780_logo_biznes

Наявність у міста інвестиційного паспорту з описом найбільших запланованих проектів є важливим моментом у питанні інвестування – і він у нас є!

“Хочу зауважити, що Ірпінь уже давно почав залучати іноземні грантові програми для свого розвитку. Ще восени 2015 року ми розпочали співпрацю з екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО і спільно працюємо у сфері енергозбереження міських соціальних об’єктів. У червні був підписаний меморандум з європейською асоціацією державно-приватного партнерства «C.R.E.A.M.» для інвестування будівництва нового медичного центру та очисних споруд в Ірпені. Але це тільки невелика частина тих можливостей, які сьогодні відкриті перед нами. Наші фахівці продовжують вчитися і шукати нові можливості для розвитку регіону. Ірпінь буде вдячний кожному за креативні ідеї, проекти, до яких можна залучити зовнішні ресурси і реалізувати у рідному місті” – зауважив Володими Карплюк.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.