Україна приєдналася до акції “День без поліетилену”

3 Липня 2019

3 липня відзначають Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів. Цього року українців запрошують приєднатися до акції “День без поліетилену”.

У цей день пластикові пакети пропонують замінити паперовими або використовувати еко-сумки і в’язані авоськи.

Мета – привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразового пластику. Приєднатися до акції можуть всі охочі.

За даними ООН, щорічно у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових сумок. При цьому щорічно в океан потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари – у тому числі і пакетів. Морські жителі ковтають шматочки пластику, що потім призводить до їх смерті. Також в середньому кожна людина в світі з’їдає 50 тисяч частинок пластика щорічно. А якщо постійно пити воду з пластикової тари, то показник буде вище як мінімум втричі. Пластик в організмі людини може призвести до багатьох захворювань.

“Думаю, що один день без поліетиленових пакетів українці зможуть прожити без втрат та психологічних травм. Я, як міністр екології закликаю зробити це 3 липня у Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day). Щоб мій заклик не залишився просто хорошою пропозицією, ми разом із Програмою розвитку ООН, міжфракційним об’єднанням депутатів “Зелена енергія змін” та Zero Waste Alliance Ukraine вирішили в цей день провести загальноукраїнську акцію “День без поліетилену”, – написав Остап Семерак, міністр екології та природних ресурсів України на сторінці у Фейсбук.

До слова, у Славському заборонили поліетиленові пакети. Згодом виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення, яким встановив обмеження на комерційне використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах. Пізніше до Львова та Славського приєднався і Дрогобич.

Джерело: https://p-p.com.ua.

Bookmark the permalink.

Comments are closed