У Ворзелі реанімують Будинок творчості композиторів

7 Серпня 2016

Роками занедбаний Будинок творчості композиторів “Ворзель” здається дочекається свого відродження. Про це повідомляє кореспондент “Ірпінського вісника” Данута Костура.

будинок-творчості-композиторів-079

Уже існує домовленість між Національною спілкою композиторів, Будинок творчості композиторів “Ворзель” та ТОВ “СЕЛФ-АКТИВ” про створення управляючої компанії  ТОВ “Композитор”, яка буде займатися розвитком уже існуючої юридичної особи Будинок творчості композиторів “Ворзель”.

Іде мова про створення  ландшафтного парку, мистецько-просвітницького центру, розвитку молодіжної творчості, музею Спілки композиторів України, бази відпочинку з готельним комплексом, в якому передбачити крім стандартних послуг відпочинку і специфічні умови, які необхідні для творчої роботи композиторів, мистецтвознавців та інших митців.

Нагадаємо,  що  Будинок творчості композиторів “Ворзель” був створений 1940 року – тоді згідно із заповітом видатної української актриси Ганни Борисоглібської її дача перейшла у власність Спілки композиторів. Сьогодні територія БТК займає площу 11 га, на якій розташовано 21 будинок, двоповерховий корпус з їдальнею та концертним залом на 120 місць, а також двоповерховий пансіонат на 12 номерів. Десятиліттями ця, колись Мекка для композиторів, перебуває у цілковитому занепаді та забутті. Тільки з 2015 року новий директор Євген Петриченко став по трохи привертати увагу громадськості та підіймати питання Будинку композиторів.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed