У спеку не можна пити льодяну воду, – лікарі

19 Червня 2019

— У спекотні дні не варто виходити на вулицю між 11:00 й 16:00. Якщо можливості лишитися вдома немає, слід пересуватися в тіні дерев. Інакше можна легко дістати тепловий чи сонячний удар. Тоді можливий гіпертонічний криз, спазм судин мозку, порушення ритму серця. Усі ці стани загрожують життю, — каже сімейний лікар 44-річна Олена Сидоренко з Києва.

Виходити на вулицю краще у легкому, вільному одязі світлих кольорів. Бажано з натуральних тканин і з довгим рукавом. Прихопити треба капелюх і окуляри.

— Відкриту шкіру варто захистити від сонця, бо через засмагу організм починає гірше охолоджуватися й швидше зневоднюється. Тому перед виходом бажано намаститися сонцезахисним кремом. На ньому має бути позначка SPF не менше 30.

На вулицю слід узяти з собою пляшку несолодкої води. Пити, не чекаючи, коли з’явиться спрага. Вода має бути кімнатної температури або злегка прохолодна. Льодяну вживати не можна, бо викликає судоми шлунка й не насичує організм вологою.

— Пити слід потроху з невеликими інтервалами. У середньому 2,5 літра, але добова норма для кожного своя. Краще брати негазовану воду. Чергувати її можна з компотом, морсом, холодним зеленим чаєм із лимоном.

Не можна в спеку пити алкоголь, енергетики, напої з кофеїном і великою кількістю цукру. Через них людина втрачає рідину. Бажано не їсти гарячої і жирної їжі: вона перегріває організм.

— Освіжитися допоможуть холодні пляшки або змочена водою хустка. Їх треба прикласти до шиї й під пахви. У цих ділянках тіла проходять великі кровоносні судини. Якщо притулити до них холод, удасться знизити температуру крові, що надходить до мозку.

Обличчя й шию збризкують мінеральною водою. Треба лишити пляшку відкритою на ніч, щоб вийшов газ. Потім перелити в ємність із пульверизатором і збрискувати тіло.

Bookmark the permalink.

Comments are closed