24 серпня у німецькому місті-побратимі Ірпеня – Борні відзначили День Незалежності України. На центральній площі німецького міста зібралися українці-переселенці та активні мешканці Борни, які постійно підтримують Україну. Про це повідомила радниця Ірпінського міського голови з міжнародної співпраці Оксана Сулима.
«Ця непересічна подія торкнулася сердець кожного учасника та гостей від самого початку разом зі спільним виконанням державного гімну України. З привітальним словом міський голова Борни пан Олівер Урбан запевнив українців у подальшій підтримці партнерських зв’язків між нашими містами та відстоювання Німеччиною демократичних цінностей та миру в Україні. В своїй промові він наголосив про успішну співпрацю з його колегою, міським головою Ірпеня — Олександром Маркушиним та про важливість реалізації подальших проєктів з відбудови нашого міста», — розповідає Оксана Сулима.
![370896791_6954915481198791_1978265498286864381_n](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/08/370896791_6954915481198791_1978265498286864381_n-768x1024.jpg)
![370362626_6954922457864760_4030313871542926896_n](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/08/370362626_6954922457864760_4030313871542926896_n-768x1024.jpg)
Хвилиною мовчання усі присутні вшанували воїнів, що загинули за незалежність України.
![369964705_6954916241198715_2560889504853635189_n](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/08/369964705_6954916241198715_2560889504853635189_n-768x1024.jpg)
Увесь вечір на сцені у центрі Борни лунали українські пісні та вірші. Гостей заходу пригощали варениками і пиріжками.
![370428745_6954925234531149_2602853690033812399_n](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/08/370428745_6954925234531149_2602853690033812399_n-768x1024.jpg)
![370426885_6954918144531858_6619616162143761662_n](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/08/370426885_6954918144531858_6619616162143761662_n-768x1024.jpg)
![369979475_6954917061198633_2440033699086489460_n](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/08/369979475_6954917061198633_2440033699086489460_n-768x1024.jpg)
![370187443_6954923001198039_6598185403991377598_n](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/08/370187443_6954923001198039_6598185403991377598_n-768x1024.jpg)
![370387746_6954923607864645_8503117890028920696_n](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/08/370387746_6954923607864645_8503117890028920696_n-768x1024.jpg)
![370373653_6954927971197542_6039637634236225130_n](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/08/370373653_6954927971197542_6039637634236225130_n-768x1024.jpg)
Також впродовж вечору організаторам вдалося зібрати кошти на закупівлю планшетів для ЗСУ.
«Ми дякуємо місту Борна за прихисток і допомогу, за високу професійну та наполегливу роботу з налагодження партнерських і дружніх стосунків між нашими містами та всім, хто долучився до організації цього свята», — наголосила Оксана Сулима.
Нагадаємо, Ірпінь та Борна відновили свої побратимські стосунки у 2016 році, коли тодішній мер Ірпеня Володимир Карплюк та бургомістерка Борни Сімоне Лудтке підписали оновлений меморандум про співпрацю. Після цього між містами було реалізовано кілька міжнародних проєктів, зокрема освітні та з пожежної безпеки. А після початку повномасштабного вторгнення Борна прихистила у себе 200 ірпінських жінок та дітей.