У мережі з’явилися маловідомі факти про Ірпінь

У соцмережі Фейсбук оприлюднили 6 маловідомих фактів про Ірпінь. Тепер ми знаємо, що у нашому місті жила рекордна кількість відомих людей:

1) Останні 4 роки свого життя відома співачка Оксана Петрусенко провела в Ірпені, пропагандуючи українську пісню. Померла через 8 днів після народження другого сина. Вона не мала сильного голосу. Лише сильний дух і чесні емоції, якими чіпляла серця людей.

2) Через те, що в Ірпені жила рекордна кількість письменників і поетів, його порівнюють з Українським Парнасом. Пригадайте, скільки вулиць названо на честь майстрів пера.

3) На всім відомій дачі Чоколова проживало більше 80% письменників СРСР. Хтось знімав будиночок, хтось приїжджав на літо, а хтось був його власником.

4) До 1986 року Ірпінь був санаторно-курортним містом, але вибух на ЧАЕС змінив життя величезної кількості людей. Ірпінь зачепила небезпечна зона і більшість санаторіїв зачинились, а ось однойменний санаторій “Ірпінь” вистояв. Два його корпуси датовані ще початком 20 століття. Першим власником приміщень був мисливець, який дуже любив Ірпінь за лісисту місцевість і тутешніх звірів, шкода, що ні імені, ні прізвища його не збереглося після революції.

5) За адресою Пушкінська, 47 проживав сам Борис Пастернак. Він приїхав до Ірпеня, щоб на самоті пережити горе втрати свого друга – Володимира Маяковського. І саме тут все налагодилося: за якихось три місяці перебування, він зустрів свою другу половинку і поїхав із Ірпеня щасливим чоловіком.

6) А ще на території Ірпеня є цілюще джерело – гідрологічний заказник “Криничка”. Колись люди зі всієї України приїжджали сюди, щоб умитися і помолитися.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.