У чому особливості нового Трудового кодексу

Автори законопроекту кажуть, що новий кодекс може набути чинності 1 січня 2016 року.

У схвалений депутатами варіант Трудового кодексу не увійшла поправка, яка повинна була розширити антидискримінаційні норми, зокрема, щодо ЛГБТ-спільноти.

Але це ще не остаточне рішення. Після першого читання законопроект відправлять на експертизу в Міжнародну організацію праці. Висновки цієї експертизи врахують при підготовці документа до другого читання.

Головні зміни до Трудового кодексу:

1. При прийомі на роботу обов’язковим стане укладення письмового трудового договору між роботодавцем і співробітником. Зараз це відбувається за згодою обох сторін.

2. Вагітні жінки не відбуватимуть випробувальний термін при прийомі на роботу.

3. Причиною звільнення співробітника може стати розголошення службової таємниці, грубе порушення правил техніки безпеки, недостатня кваліфікація. Зараз начальник може звільнити співробітника лише за пияцтво, прогули і злодійство.

4. Трудовий тиждень не буде перевищувати 40 робочих годин, а при шкідливих умовах виробництва – 36 годин. При письмовій згоді співробітника кількість годин може бути збільшено до 44. У цьому випадку за кожну годину понаднормової роботи співробітнику будуть платити в три рази більше. Зараз понаднормовий тариф – у два рази вище звичайного. При необхідності працювати з 22:00 до 6:00 оплата робочого часу зросте на 30% (зараз – на 20%).

5. Вводиться поняття гнучкого графіка і можливості роботи вдома. Іншими словами, відпрацьований час буде фіксуватися, але основним критерієм при таких умовах стане якісне виконання роботи у встановлений строк.

6. Чоловіки і жінки з рівним досвідом роботи і аналогічними обов’язками отримуватимуть однакові зарплати. Зараз це питання не регламентується.

7. Керівникам дозволять стежити за співробітниками за допомогою відеокамер. При цьому працівники повинні бути попереджені про це, а камери забороняється встановлювати в приміщеннях, де відеоспостереження може принизити гідність людини. Наприклад, у вбиральні. Зараз можливість відеоспостереження не прописана в Трудовому кодексі.

8. Щорічну відпустку збільшать із 24 до 28 днів. Обідня перерва теж буде регламентована – не менше ніж 30 хвилин, але не більше двох годин. У новому проекті прописано, що працівник має право на короткі перерви протягом дня.

9. Розмір вихідної допомоги працівника у разі скорочення буде збільшений. Сума залежить від стажу співробітника.

images

Bookmark the permalink.

Comments are closed.