У Бородянці пройшов масштабний форум на тему відбудови громади (відео)

Констянтин Бондарєв, народний депутат України:

 «Бородянка повинна стати символом цього відновлення».

Мар’ян Заблоцький, народний депутат України:

 «Бородянку можна відбудувати за рік без проблем, якщо просто будуть гроші».

Вадим Кадачигов, директор Компанії оборонних радіоелектронних технологій, командир штурмової роти 36-ої бригади морської піхоти:

«Я Вам знайду гроші, на то щоб ви відбудували центральну частину міста. Я Вам гарантую, що я знайду Вам гроші на це».

Такі гучні заяви пролунали на форумі «Бородянка: майбутнє громади». Цей захід став першим і наймасштабнішим обговоренням відбудови Бородянської громади з моменту її деокупації. Іноземні гості, народні депутати, представники Київської обласної військової адміністрації, всеукраїнських асоціацій, благодійних організацій, бізнесмени. Усі зібралися в одному залі, щоб обговорити майбутнє постраждалої громади.

Володимир Карплюк, голова партії «Нові Обличчя», голова Інвестиційної ради Ірпеня:

«Сьогодні можна сказати, що Бородянка повільніше розвивається, ніж інші населенні пункти, ніж Ірпінь там, ніж Гостомель. Тому що про Бородянку менше чують в світі. Це при тому, що Бородянка надзвичайно зруйнований населений пункт, вона фактично перша прийняла на себе величезний удар. І вона от з тих населених пунктів, яка заслуговує на системну відбудову».

Одна із дискусійних панелей форуму була присвяченим архітектурним проєктам відбудови, які вже вдалося розробити. Оновлена Центральна вулиця із відкритим простором та велодоріжками, міська набережна, палац культури, дитяча школа мистецтв тощо.

Головний проєкт – міжнародний аеропорт Бородянка. За словами експертів, цей авіахаб може стати основою економічного зростання не тільки Бородянщини, а й усієї України.

Дмитро Негреша, перший заступник селищного голови Бородянки:

 «Тут дуже багато можливостей. Можливостей інвестування, можливість створення аеропорту, навіть кращого, ніж в Борисполі. І найбільше можливості приймати пасажирських перевезень. Найпривабливіша можливість з перевезення – дуже зручна розв’язка. Тобто сама територія Бородянки, вона інвестиційно дуже приваблива».

Відбудова приватного сектору, багатоквартирних будинків, терміни, можливості розвитку — про все це говорили на форумі. Запрошенні гості дали поради Бородянським управлінцям. Оскільки саме місцеві мають стати рушієм відбудови.

Олена Шуляк, голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування:

«У Верховній Раді ми готуємо проєкт 7283, який стосується різних методів і можливостей участі громадян у відбудові. Я впевнена точно, що мешканці знають більше, ніж центральна влада, регіональна влада і навіть більше, ніж місцева влада, що саме повинно відновлюватися, як, з якою швидкість та з яким результатом».

Руслан Кравченко, очільник Київської обласної військової адміністрації: 

«Зараз я вважаю, що в Бородянці оновилась влада. Незважаючи, хто з якої партії, ми працюємо в одній команді, на єдиний результат — це відбудувати нашу Бородянську громаду».

Ірина Захарченко, в.о. Бородянського селищного голови:

«Я сподіваюся, що ми поклали такий фундамент для старту, перезавантаження взагалі повної роботи громади, відділів. Сьогодні я це точно відчула, що допомога у нас буде. Головне, щоб ми не стояли на місці, щоб ми зверталися, робили таку платформу під своїми ногами, а нам все допоможуть».

Bookmark the permalink.

Comments are closed.