Що означає свято Трійці?

Сьогодні, 4 червня, українці відзначають Святу Трійцю. Вона припадає на 50-й день після Великодня.

В цей день на святих апостолів, послідовників Ісуса Христа, зійшов Святий Дух, який і символізує триєдність Бога. З цього дня Бог послав апостолам дар розмовляти різними мовами. І саме Трійця вважається днем народження Церкви. Тиждень після неї називається “Зеленими святами”. “Правда Ірпеня” зібрала всі цікаві факти про свято.

ПІДГОТОВКА ДО ДНЯ СВЯТА

Напередодні Трійці треба навести порядок у будинку та у дворі. Після генерального прибирання з давніх часів дівчата прикрашали будинок зеленню. Для цього беруть гілки дерев, пахучі трави і ароматні квіти. Найчастіше використовують гілки горобини, берези, клена, м’яту, мелісу. Вважається, що рослини символізують достаток, хороший урожай, здоров’я, тривалість життя, а також захищають дім від злих сил.

НАРОДНІ ЗВИЧАЇ 

Із Трійцею пов’язано багато народних звичаїв, прикмет і ритуалів. Так, наприклад, трави і квіти після освячення в церкві вважаються цілющими, тому з них заварюють чай.

Роса, що випала в Трійцю, вважається дуже корисною для здоров’я і краси. Дівчатам радять нею вмиватися, щоб зберегти свою молодість і красу.

Трійця вважається кращим часом для сватання.

Якщо посваталися на Трійцю, а одружилися на Покрову, то це є запорукою дружної, щасливої і міцної родини.

За народними повір’ями разом за Зеленими святками йшов русальний тиждень. Це час ворожінь, якими в основному захоплювалися дівчата. Вони плели і пускали на воду віночки. Якщо віночки, пущені по воді, сходяться, значить, дівчину в цьому році посватають. Якщо віночок повернеться до берега – просидить ще рік в дівках. А якщо віночок зовсім потоне, то нескоро дівчина вийде заміж. Якщо рівно пливе вінок – і життя складеться розмірено і гладко. Якщо вінок гойдається на хвилях або паморочиться, значить і життя буде бурхливим, неспокійним. Якщо вінок швидко зник з очей – вийти заміж їй в далеких краях.

В Трійцю дівчата ворожили ще на зозулі. Запитували у птаха, чи довго їм ще кувати в батьківському домі. І зозуля рахувала, стільки років їм чекати сватів.

Також на Трійцю для збереження сімейного щастя готували особливу яєчню. Для цього брали для неї 2 яйця, знесених куркою в четвер, що символізували подружню пару. Жарячи блюдо на круглій сковороді, господиня наговорює на нього молитву.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ НА ТРІЙЦЮ

Не можна прибирати будинок, прати, різати.
Не варто призначати весілля на цей день. Але можна говорити про нього.
Ні в якому разі не проводити ніякі земляні роботи .
Не варто відвідувати кладовище. Свято вважається настільки світлим і радісним, що в сам день Трійці не прийнято особливо поминати померли.
Радять не гуляти біля води і не купатися у відкритих водоймах. Існує повір’я, що на Трійцю не обходиться без потопельника. Здавна казали, що “русалки заберуть до себе”.
Не потрібно говорити про погане, злитися і заздрити.
Не можна рубати дерева, ламати гілки, колоти дрова.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.