Питання щодо можливості людей прописуватися у цокольних квартирах, які їм належать, може бути винесене на сесію Ірпінської міської ради. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова фракції “Нові обличчя” Максим Плешко.
Депутат оприлюднив лист-відповідь від Міністерства регіонального розвитку щодо вирішення питання прописки людей в цокольних квартирах.
“Пам’ятаєте проблему електро-тарифу для цокольних квартирах. Три роки тому нам вдалося її вирішити на державному рівні. Але це лише частина з того, що треба. А треба вирішити питання прописки для людей в цоколях. Бо це пільги, субсидії, право голосу і, зрештою, право бути похованими на міському кладовищі як місцеві – безкоштовно. (Для багатьох старших людей в цоколях це проблема №1)”, – пояснив суть питання Плешко.
За його словами, проблема у тому, що “паспортний не може прописати, бо в “нежитлових” не прописують і посилаються на ДБН. Мовляв, там норму змініть. Місяць тому ми – ОВКІ надіслали лист Гройцману, типу старі та кандові норми ДБН не відповідають існуючій реальності, через це тисячі людей дискримінуються за ознакою місця проживання. Тож, змініть неадекватні норми або щось придумайте, щоб реально вирішити проблему”, – переказав голова фракції НО про суть питання, з яким звертався до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.
“У відповідь нам надіслали такий от лист, де дуже гарно пояснена вся правова ситуація, але жодного слова про те, що і коли треба робити для вирішення питання по суті. Ну як мінімум, ця відписка є дня нас такою собі правовою відправною точкою на бланку і за підписом Мінрегіону”, – вважає Максим Плешко.
Одним із варіантів вирішення ситуації є внесення змін в державних будівельних норм, де чітко написано, що на цокольних поверхах житлові приміщення не розташовуються. А паспортні служби в нежитлових будинках прописати не мають права, не зважаючи на те, що по факту в цоколях люди живуть у повноцінних пристойних квартирах.
“Є у мене ще ідея: на основі звернення ГО ОВКІ, рішенням міської ради можна звернутися до Гройсмана, Мінрегіону, розробників ДБНів, до Дарта Вейдера, якщо треба, що дійсно є така проблема і відписками вона не вирішиться, щось треба вирішувати по суті”, – наголосив Максим Плешко. Він надіється, що цього разу вирішення питання обійдеться без “пікетів під Мінрегіоном”, походів цоколістів з Приірпіння на Банкову та залучення телеканалів.
Як відомо, три роки тому Громадська організація “Об’єдння власників квартир Ірпеня”, яку очолював Максим Плешко, добилася внесення змін у постанову Національної комісії регулювання електроенергетики, що дозволило застосувати в цокольних квартирах тариф як для населення від 1000 до 3000 гривень. Приблизно стільки змушені були платити власники невеликих квартир на цокольних поверхах новобудов у зимові місяці. Оскільки, не маючи жодного енергоносія, крім електрики, вони сплачували у квартирах за комерційним тарифом.