Прокуратура викликає Зіневича до суду, щоб забрати вкрадену землю в Бучі

23 квітня цього року в Ірпінському міському суді відбудеться засідання щодо повернення ділянок в Бучі до земель запасу, які незаконно захопив скандальновідомий власник провайдера “Бест” Олексій Зіневич. Про це кореспондентам “Правди Ірпеня” стало відомо з власних джерел.

Нагадаємо, судове засідання у цій справі переноситься уже не вперше, адже Олексій Зіневич умисно не з’являється до суду. Протягом трьох років він не прийшов на жодне слухання. 

У свою чергу, суддя Ірпінського суду Наталія Карабаза повідомила, що усім учасникам справи були надіслані офіційні листи – виклики до суду. Однак Зіневич їх ігнорує. За оцінкою правознавців, це може бути умисна схема ухилення від відповідальності, коли відповідач відмовляється забирати у поштовому відділенні рекомендовані йому листи.

Таким чином справа про незаконно відчужену землю у Лісовій Бучі свідомо затягується. Суддя також зауважила, що справа є цивільною, тому суд не має законних важелів для того, щоб примусити відповідача з’явитися у залі засідань.

Як відомо, до Зіневича та Бучанської міської ради позивається заступник прокурора Київської області. Зацікавлена сторона – Кабінет Міністрів України, бо йдеться про присвоєння земель лісового фонду, яким міська вдала розпоряджатися права не має.

Нагадаємо, у 2015 році Бучанська міська влада виділила чотирьом людям з оточення Олексія Зіневича по 10 соток землі на території лісової Бучі, деякі з них навіть не були мешканцями Бучі. Через деякий час всі вони одночасно “подарували” ділянки рідній сестрі Олексія Зіневича Наталії.

До слова, Київський апеляційний суд своїм рішенням у справі №367/4963/16-ц залишив під арештом ділянки Зіневича. Раніше ці ділянки арештував Ірпінський міський суд за клопотанням заступника прокурора Київської області. Таким чином, ділянки досі залишаються арештованими, Зіневич не має права відчужувати та розпоряджатися ними. Попри це на його ділянках продовжується будівництво.

Оскаржити рішення Ірпінського міського суду намагалася Наталія Зіневич. Але суд, отримавши відзив прокуратури на апеляційну скаргу Наталії Зіневич, переніс своє засідання на 20 листопада. А от вже 20 листопада Апеляційний суд Київської області залишив дію арешту. 

Не задовольнивши свої потреби 1,0 гектарами лісової землі, Зіневич Олексій вирішив “прихватити” дорогу загальноміського значення, вул. Г. Барвінок, площею 0,2255 га, приєднавши її до свого маєтку. По даному безпрецедентному факту також порушені кримінальні справи, зокрема:

  1. Кримінальне провадження №42019111200000893 від 19.12.2019 за ч.1 ст.197-1 Кримінального кодексу України. Розслідує слідчий відділ Ірпінського відділу Головного управління Національної поліції в Київській області (СВ Ірпінського ВП). 
  2. Кримінальне провадження №12019110040002173 від 11.12.2019 за ч.1 ст. 356 Кримінального кодексу України. Розслідує слідчий відділ Ірпінського відділу Головного управління Національної поліції в Київській області (СВ Ірпінського ВП). 

Як відомо, через причетність до тиску на свободу слова та участь у системних корупційних махінаціях із незаконним виділенням землі в місті Буча, США позбавили Олексія Зіневича візи.

Олексія Зіневича неодноразово звинувачували у обмеженні свободи слова та блокуванні інтернет-сайтів засобів масової інформації через провайдера “Бест”. У 2016 році за наказом Олексія Зіневича для користувачів “Бесту” були заблоковані сайти “Зоря Приірпіння”, “Ірпінь онлайн”, “Правда Ірпеня” та офіційний ресурс Ірпінської міської ради. Під натиском громадськості Зіневич здався та був змушений розблокувати ресурси.

Проте у 2018 році “Бест” вдруге незаконно заблокував “Правду Ірпеня”. Сталося це після того, як сайт оприлюднив серію викривальних матеріалів щодо причетності Зіневича до дерибану землі та незаконної вирубки дерев у Лісовій Бучі. І тільки після публічних заяв громадських організацій, відповідних публікацій Інституту масової інформації та інтернет-видання “Детектор медіа”, сайт “Правду Ірпеня” розблокували.

Як повідомляє сайт “Моя Київщина”, за інформацією громадської організації “Інститут масової інформації”, охоронці Олексія Зіневича привселюдно нападали на журналістів під час проведення круглого столу щодо перспектив розвитку Ірпінського регіону. Звичайно, за винятком тих, хто на нього працює. Більше того, журналістів силою виганяли із зали.

29 листопада 2019 року Вікіпедія вилучила сторінку про персону “Зіневич Олексій Олексійович” через її суспільну незначимість. Про це свідчать результати голосування користувачів Вікіпедії. 

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.