Сьогодні в Ірпені побував журналіст із вашингтонського журналу “Foreign Policy” Ілья Лозовський. Уже більше двох тижнів американський кореспондент їздить містами України і збирає інформацію для серії публікацій у шанованому виданні США.
“Наше видання зараз вивчає питання децентралізації і місцевого самоврядування у різних країнах світу. Україна з точки зору цих аспектів нас цікавить особливо. Які відбулися зміни після Майдану, після Революції Гідності. Як запроваджуються і проходять реформи: які з них вдалі, які – не дуже… Особливо мене цікавить, як ці процеси відбуваються на місцевому рівні і чи відчувають люди якісь зміни”, – розповів Лозовський.
Журналіст зустрівся з міським головою Ірпеня Володимиром Карплюком і взяв у нього інтерв’ю. Також він відвідав більшість інфраструктурних об’єктів, які створені в Ірпені протягом останніх двох років, завітав у комунальні заклади, поспілкувався з їх працівниками. Порівнюючи з іншими містами України, в яких уже бував Ілья, Ірпінь на нього справив особливо приємне враження.
“Я про Ірпінь нічого не знав і ніколи не чув про таке місто. Але коли я побачив як розвивається це місто, коли побачив дороги, стадіон, поліклініки, площу, яка реконструюється, парки, коли поспілкувався з мером, я переконався, що справжній прогрес в Україні можливий. І це місто показує, що при правильному управлінні розвиток українських міст може бути не гіршим, аніж у Західній Європі й Америці. І я особисто дуже сподіваюся, що такий підхід і така практика буде поширюватися по всій країні”, – зробив висновки гість наприкінці візиту.
Варто зазначити, що журнал “Foreign Policy” (“Міжнародна політика”) заснований у 1970 році відомим американським політологом Самюелем Хангтінгтом. Видання вже тричі вигравало премії National Magazine Awards (2003 р., 2007 р., 2009 р.). На своїх сторінках “Foreign Policy” торкається тем глобальної політики, економіки, світової інтеграції, політичних ідеологій і теорії міжнародних відносин. Щороку видання публікує власний рейтинг “100 найбільших мислителів світу”. Виходить журнал раз у два місяці тиражем більше ста тисяч екземплярів.