Поради для ірпінців: як засмагати корисно

Літом всі чекають закінчення трудового тижня, щоб провести вихідні на дачі або піщаному березі річки. Звичайно, день, проведений під променями сонечка, вважається святом і заряджає позитивними емоціями на тиждень вперед.

Лікарі Координаційного центру Ірпінської міської поліклініки консультують, як безпечно досягти красивої засмаги і не отримати опіки.

Сонячні ванни надзвичайно корисні для організму. Помірне перебування на сонці зміцнює імунітет, покращує діяльність мозку та прискорює обмін речовин. Такі позитивні властивості має на організм вітамін D.

Крім того, дослідження шведських учених показали, що жінки, які полюбляють засмагати, живуть довше та мають менше проблем із серцево-судинною системою.  

Однак варто пам’ятати, що сонячні ванни корисні допоки ними не зловживають.

Щоб засмагати безпечно, необхідно спочатку визначити свій тип шкіри. Існують чотири основні типи, які характерні для українців:

– люди з рудим волоссям – час перебування на сонці до 5 хвилин

– людям зі світлим волоссям дозволено перебувати на сонці до 10 хвилин

– темноволосі люди з зеленими чи карими очима можуть перебувати на сонці до 20 хвилин

– смагляві люди з карими очима можуть безпечно засмагати до 30 хвилин

Варто звертати увагу на культуру засмагання. Хибно вважати, що тривале перебування на сонці – запорука ідеальної засмаги.

Дотримуючись простих правил, ви уникнете небезпечних опіків та досягнете шоколадного тону шкіри.

Слідкуйте за часом перебування на сонці. Безпечний час до 11:00 та після 17:00

Не забувайте про захист. Звертайте увагу на сонцезахисний фактор засобів для засмаги. Час безпечного перебування на сонці можна визначити за формулою: час засмаги відповідно до типу шкіри множите на ступінь захисту SPF і отримуєте час безпечної засмаги у хвилинах. Наприклад, якщо у вас руде волосся та веснянки, 5 хвилин множимо на рівень захисту SPF 40 і отимуємо 200 хвилин безпечної засмаги. 

– Після купання вологу шкіру витирайте рушником чи одягайте світлу футболку. 

– Людям із надзвичайно світлою шкірою варто плавати у футболці, адже ультрафіолет так само потрапляє на шкіру через прозору воду.

– Чергуйте перебування на сонці та в тіні.  

Якщо Ви нехтували заходами безпеки і все-таки обгоріли на сонці, то Вам слід знати декілька простих рецептів, як собі допомогти, щоб зняти біль і прискорити процес загоєння і відновлення шкіри.

Сонячні опіки проявляються вже увечері або наступного дня після прийняття сонячних ванн. Виглядає опік як запалення. Шкіра сильно червоніє, з’являється хворобливе паління, при сильних опіках можуть з’являтися бульбашки. Як правило, сонячні опіки супроводжує головний біль, озноб і нездужання.

Добре, якщо в домашній аптечці є протиопікові мазі або аерозолі, наприклад “Пантенол”, і ви можете швидко зняти запальний процес. А що робити, якщо таких спеціальних засобів немає?

Перша допомога:

– охолодіть шкіру за допомогою звичайної холодної води з-під крану; по можливості, прикладіть на 15-20 хвилин до хворого місця шматочки льоду, загорнуті в мокру тканину. Якщо немає льоду, прикладіть будь-який продукт з морозилки, загорнутий в рушнику;

– нанесіть на обгорілу шкіру кефір і змийте його через декілька хвилин холодною водою. Не допускайте висихання кефіру на шкірі, інакше змивання буде дуже хворобливим;

– прикладіть на сонячні опіки скибки сирої картоплі – картопляний крохмаль швидко пом’якшує і заспокоює шкіру. Можете зробити кашку з тертої картоплі і нанести її на місце опіку;

– як компрес також підійде кашка з свіжого листя лопуха або подорожника;

– якщо обгоріла шкіра навколо очей, прикладете до неї охолоджені заварені чайні пакетики;

– пийте велику кількість води і їжте більше соковитих фруктів і овочів (кавун, диня);

Не повторюйте помилку двічі – шкіра після сонячного опіку вимагає відновлення близько 3-6 місяців. Якщо обгоріла шкіра злізла, то новий шар ніжніший, незахищений і чутливіший. Це означає, що обгоріти можна ще сильніше і швидше. Будьте обережні, захищайте себе від опіків одягом і спеціальними сонцезахисними засобами.

Усіма вищезгаданими засобами і порадами можна користуватися, якщо шкіра у вас почервоніла і запалилася, але якщо у вас піднялася температура, з’явилися хворобливі пухирі, сонячні опіки займають велику частину тіла, і ви погано себе почуваєте – негайно викликайте швидку медичну допомогу.


Bookmark the permalink.

Comments are closed.