Поліція проводить обшуки в мера Ірпеня та в Ірпінській міськраді

Національна поліція у Київській області проводить обшуки за місцем проживання Ірпінського міського голови Олександра Маркушина, начальниці відділу кадрів виконкому ІМР Тамари Халаім, головної бухгалтерки виконкому Христини Глужанець. Також у міську раду поліція принесла ухвали на виїмку документів. Про це ITV повідомили в Ірпінській міській раді.

Під час обшуків було вилучено документацію щодо виведення у 2023 році 17 млн грн з міського бюджету Ірпеня через нарахування завищених зарплат певному колу працівників виконкому.

1 травня 2024 року Олександр Маркушин відсторонив свого першого заступника Андрія Кравчука, який є одним із головних свідків у кримінальній справі по розкраданню бюджету через зарплати. Кравчук дав покази по справі, де працівникам ради нараховувалися завищені зарплати і премії, які в подальшому готівкою передавалися Маркушину через Тамару Халаім. Вона особисто отримала 1 657 567 грн зарплати за 2023 рік.

Крім організації зарплатної схеми, міський голова Ірпеня Олександр Маркушин є фігурантом ще п’яти кримінальних проваджень.

За даними видання «Містоінформ», «з виведених з бюджету коштів, зокрема, фінансувалася так звана неформальна “прес-служба” Маркушина, яку координувала співмешканка мера Юсупова Таїсія Валеріївна. Формальним приводом для комісії по відстороненню Кравчука стала заява депутата ІМР Артема Гуріна. Саме Гурін та члени його родини отримали 300 000 грн з міської програми для незахищених «Турбота».

Bookmark the permalink.

Comments are closed.