Поезія єднає Ірпінь і Слов’янськ

21 березня, у Всесвітній день поезії в місті Слов’янську на Донеччині відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Поетичний десант у Слов’янську”. В ньому взяли участь поети не лише із Донецького краю, але й із Київщини, Харківщини і Львівщини. Ірпінь представляли учасники літературної студії “Дебют” при Ірпінській бібліотеці –  Вікторія Козак, Лариса Михайленко і Валерій Пісний. В номінації “Дорослі” Лариса Михайленко поділила друге місце з Любов’ю Меженіною із Слов’янська. Слов’янці приймали гостей дуже люб’язно. Але помітно, що на них впливає ворожа пропаганда. Ірпінських поетів запитували: “А це правда, що у вас б’ють усіх, хто розмовляє російською мовою?”

 На фестивалі лунали вірші українською і російською мовами. Поети спілкувалися і обмінювалися книгами своїх віршів. Всі були відзначені різними нагородами. Керівник слов’янського літоб’єднання “Світанок” Любов Меженіна домовилася про співпрацю з літоб’єднаннями інших міст, зокрема з ірпінським “Дебютом”. ІІ “Поетичний десант у Слов’янську” відбудеться наступного року.  

 Але голова журі фестивалю-конкурсу, голова Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки письменників України, доцент місцевого педінституту Валерій Романько запросив ірпінця Валерія Пісного приїхати ще раз нинішнього року  і виступити перед солдатами.

5 червня Валерій Іванович знову виступав у Слов’янську. Цього разу перед солдатами. Поруч із юнаками  службу захисників Батьківщини  виконують і дівчата.

Військовики схвально сприйняли дотепну поезію ірпінця. Валерій Пісний почастував їх еклерами і подарував  свою поетичну збірку “Козацькі роздуми”.

Незабаром словянські поеті відвідають Ірпінь. В Ірпінській міській бібліотеці для дорослих відбудеться зустріч літоб’єднань – Словянського “Світанку” і нашого “Дебюту”.

Анатолій Зборовський,

директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею

Bookmark the permalink.

Comments are closed.