Події в місті, які вразили ірпінців

Напередодні Дня Ірпеня знані ірпінці поділилися найяскравішими враженнями від того, що відбулося за цей рік у нашому місті.

Олена Циганенко, директор Ірпінськой центральної бібліотеки:

Передусім запам’ятався перший книжковий фестиваль “Бук-Фест”, що відбувся в Ірпені наприкінці травня 2017-го.

Вразило відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку, молодого, незвичного. Ця композиція гармонійно вписалася в центральну площу. Бальзамом на душу лягла реконструкція Будинку творчості письменників – тепер матимемо Літературний сад, Книжкову країну, Мекку для письменників та читачів. Слава Ірпінського Парнасу повертається.

Ми дуже втішені, що в багатьох міських заходах задіяна наша бібліотека, це – літературні, освітні, мистецькі і навіть спортивні заходи (наприклад, шаховий турнір).

Анатолій Зборовський, директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею:

Передусім вразило відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку, це – унікальний твір, справді мистецький шедевр.

Дуже приємна подія для мене – видання моєї книжки “Історія Ірпінського краю”. У ній зібрано і подано без політичної заангажованості, об’єктивно історію краю.

Вразив перший художній пленер “Намальований Ірпінь”. Відбувається відродження і становлення Ірпеня як мистецького осередку. Ірпінь здавна приваблював багатьох художників, які саме в Приірпінні творили. Сюди регулярно приїжджали студенти мистецьких закладів на пленери. А тут вперше, завдяки нашій владі, яка забезпечила матеріально основу проведення пленеру, і завдяки заслуженому художнику Костянтину Могилевському, який викладає в школі № 1 Ірпеня, було зібрано першорядних художників з України. І створено колекцію високохудожніх творів, на яких ми бачимо саме Ірпінь.

Багато людей висловлювали побажання, що цей пленер слід і далі проводити, щоб він став чудовою ірпінською традицією. І потрібно вже подбати про будівлю для художньої галереї чи художнього музею, або навіть арт-центру. У нас багато класних художників і їхню творчість слід показувати, отже, подавати Ірпінь як мистецький центр, як осередок: культури, образотворчого та музичного мистецтва, літератури.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.