Півроку зі створення Муніципальної варти: здобутки та перспективи

 У п’ятницю, 21 липня, відбулася прес-конференція КП “Муніципальна варта” – “Півроку з моменту створення: здобутки та перспективи”.

“Багато жителів міста ще й сьогодні не до кінця розуміють мету, ціль і завдання створення КП “Муніципальна варта”, –  зазначив начальник КП  Валерій Вовк, – ми створені для того, щоб ефективно контролювати та оперативно реагувати на проблеми в Ірпені. Я хочу,  щоб ви розуміли: в країні, де кілька років триває війна, життя кожного мешканця маленького чи  великого міста знаходяться в постійній небезпеці. Проблемою є кількість зброї на руках різних людей, які повернулися із зони АТО, неадекватність поведінки і безсилля через корупцію, соціальну несправедливість, недотримання законів. Сьогодні в силу цих обставин населення є беззахисним. Але кожна громада користуючись законами про місцеве самоврядування має права забезпечувати на свій розсуд  правопорядок у місті самостійно”.

Заступник начальника КП “Муніципальна варта” Микола Ковальчук підкреслив, що для діяльності підприємства взято за основу три закони України. Це закон про “Охоронну діяльність”, “Про участь громадян в охороні громадського порядку і охороні державного кордону”. До речі, на базі комунального підприємства створено громадське формування “Ірпінська муніципальна варта”. І третій – закон України “Про благоустрій населених пунктів”, згідно якого Муніципальна варта має повноваження інспекторів з благоустрою.

“У нас пройшов перший випуск наших охоронців третього розряду. Це 15 охоронців, які згідно Постанови Кабінету Міністрів України №97 мають право носити і застосовувати спецзасоби. Це відповідь на питання жителів, чому ми носимо дубинки, бронежилети, газові балончики. Також ми маємо право носити і застосовувати травматичну зброю згідно цієї ж постанови”, – розповів Ковальчук.

Під час прес-конференції представниками комунального підприємства були наведені успішні факти у роботі Муніципальної варти.

Так, попереджено 15 крадіжок особистого майна; особисто погашено і ліквідовано 6 пожеж; врятовано 9 життів,  надавши першу медичну допомогу. Збережено усе комунальне майно передане на баланс; проводиться робота  з безпритульними, жебраками та іншими особами. Контролюється порядок в міській лікарні, що в Бучі; проводиться робота з дітьми.

Муніципали також навели статистичні дані попередження правопорушень за одну добу

Стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення–  порушення правил з благоустрою – 15-20 випадків;

Стаття 154 КУпАП– порушення правил утримання собак і котів – 5-6 випадків;

Стаття 160 КУпАП  – торгівля з рук в заборонених місцях – 2-3 випадки;

Стаття 175-1 КУпАП – куріння тютюнових виробів у заборонених громадських місцях. (фактично всі наші зони це людні місця – парки, центральна площа –  місця де куріння заборонено, тому доба це 150-200  випадків;

Стаття 173 КУпАП – дрібне хуліганство – 7-10 випадків;

Стаття 178 КУпАП – розпивання пива та слабоалкогольних напоїв в громадських місцях та поява в громадських місцях в нетверезому стані (особливо буйні) – 50-70 випадків;

Стаття 185 КУпАП– злісна непокора члену громадського формування або працівнику поліції – до 5 випадків.

За півроку Муніципальна Варта провела низку ініціатив по освітньо-правовому циклу в школах. “В рамках всеукраїнського проекту “Я маю право”, ініціатором якого є  Міністерство юстиції України, працівники Муніципальної варти провели декілька уроків у школах міста, на яких  пояснювали  учням їх конституційні  права.  Учні повинні знати як себе захисти у тій чи іншій  ситуаціях, адже лише цього року в області були зафіксовані випадки насильства над дитиною і на вулиці, і у школі”, – зазначила начальник юридичного відділу КП “Муніципальна варта” Олеся Олійник.

Також з травня під свою відповідальність підприємством взято Ірпінську міську лікарню. За місяць чергування попереджено шість випадків злісних порушень правопорядку, адже пацієнти поступають до лікарні у різному стані – алкогольного, наркотичного сп’яніння. Тому працівники КП “Муніципальна варта” чергують у приймальному відділенні лікарні.

На завершення прес-конференції журналісти переглянули відеоролик в якому “щоденними героями сюжетів” є звичайні порушники громадського порядку – тут і розпивання алкоголю на площі, і попередження про заборону куріння, і “герої”  нічних розбірок, і навіть затримання крадія за пограбування.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.