ПЕРЕМОГА ПРАВДИ

У кожного своя правда. В Ірпеня – Правда Якуніна. Про легенду нашого міста, 93-річного ветерана війни з таким незвичним ім’ям розповідає у своєму блозі міський голова Володимир Карплюк.

Правда Леонідівна Якуніна народилася у 1923 році. На фронт пішла добровольцем у 18 років. За собою повела ще 17 дівчат. Воювала у 14-й армії. За часів війни та у повоєнні роки навчилася кермувати різними тракторами, комбайном, легковими і вантажними автомобілями (водить автомобіль і досі). Добре володіє вогнепальною зброєю. У 1941 році їй навіть присвоїли звання “Ворошиловський стрілець”. Пережила і контузію, і операцію. З усього пережитого винесла уміння не здаватися і гідно переживати труднощі.

Післявоєнне життя Правди Леонідівни теж було неспокійним. Вона працювала заступником голови Київської дистанції шляху Південно-Західної залізниці, а потім – заступником директора проектного інституту.

За довге життя Правда Якуніна отримала безліч нагород: медалей, орденів, почесних грамот. Однак живе вона дуже скромно у хатинці з фруктовим садом. Її будинок нагадує історичний музей. Тут можна побачити старовинні світлини, портрети відомих осіб, її фото з ними, різноманітні сувеніри всіх періодів Радянського Союзу та вже незалежної України, книжки, яким понад 100 років, і багато інших цікавих речей. Домашня бібліотека Правди Леонідівни складається з понад 5 000 книг!

У свої 93 роки Правда Леонідівна залишається прикладом для багатьох. Незважаючи на 9 серйозних діагнозів, вона намагається вести активний спосіб життя. Щодня робить гімнастику та холодне обтирання. Встигає контролювати започатковану нею організацію ветеранів-інвалідів, багато читає преси і різної літератури – від художньої до науково-популярної. І, звичайно, ділитися власною біографією. Вважає, що досвід кожної людини є частинкою національного багатства країни.

«На жаль, – пише Володимир Карплюк, – сьогодні Правда Якуніна перебуває у лікарні. Але це не заважає їй разом зі своєю організацією готуватися до найважливішого у їхньому житті свята – Дня Перемоги. У неї вже складено святковий розклад – де і коли вона має бути. Побажаємо їй та її побратимам здоров’я, і з вдячністю згадаємо тих, хто не дожив до цього дня».

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.