Палити заборонено!

З приходом весни ірпінчани активно взялися за впорядкування своїх дворів та земельних ділянок. А з наближенням Великодніх та травневих свят заметушилися ще більше. У зв’язку з цим, збільшується кількість скарг мешканців нашого міста на численні багаття біля приватних садиб, у дворах житлових комплексів, на узбіччях доріг. Не всі знають, що спалюючи листя, траву, гілки дерев, а також будь-які побутові відходи (поліетилен, резину, пластмасу) ми катастрофічно погіршуємо стан атмосферного повітря.

Під час горіння вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, оскільки дим містить у своєму складі оксид азоту, чадний газ, важкі метали та одну з найотрутніших для організму речовин – діоксин.

На превеликий жаль, навіть володіючи такою інформацією, багато господарів свідомо нехтують нею, наражаючи на небезпеку не тільки своє здоров’я, але й здоров’я оточуючих. У таких випадках слід нагадати, що спалювання сухого листя, трави та іншого сміття без дозволу відповідних органів забороняється законодавством нашої держави. Національний екологічний центр України поширює спеціальні листівки та закликає при виявленні несанкціонованого багаття, одразу телефонувати 102.

12966799_10208875772442407_1837553682_n

На міському ж рівні маємо Муніципальну варту, яка відреагує на подібні скарги та оперативно прибуде на місце порушення. Телефонуйте на цілодобову гарячу лінію – (04597) 60-400 або залишайте повідомлення на порталі «Гарне місто» (http://garnemisto.in.ua). У свою чергу, працівники Варти повідомляють, що на сьогодні протягом години приймають від 20 до 120 звернень і серед них значна частина саме щодо несанкціонованого спалювання сміття.

Хочемо також звернути увагу, що спалюючи непотріб можна нанести непоправну шкоду не лише своєму здоров’ю, а й гаманцю! Штраф за таке порушення від 170 до 1190 гривень!

Що ж тоді робити з опалим листям, травою та сухим гіллям? У першу чергу, хорошому господареві корисними будуть компостні ями, в яких сухе листя перетвориться не на канцерогени, а на природне добриво. Інші ж рослинні залишки та сміття вивозять комунальні служби. Порядок та місця складання непотребу ірпінчани можуть обумовлювати з Муніципальною вартою або напряму звернутися до комунальників та безпосередньо до начальника КП «Контроль благоустрою Ірпеня» Євгенії Алексєєвої на сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» https://www.facebook.com/groups/728400727249415

Живімо у здоровому місті!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.