Двічі на рік настає день, коли тривалість дня і ночі однакова. Відбувається це навесні і восени.
Після осіннього рівнодення, яке настане вже через кілька днів, ніч потроху ставатиме довшою за день.
Коли осіннє рівнодення 2019 Осіннє рівнодення зазвичай настає у двадцятих числах вересня. Від року до року дата може відрізняться на пару днів.
Осіннє рівнодення 2019 в Україні настане 23 вересня о 10.50 за київським часом. Потім день буде ставати коротшим аж до дня зимового сонцестояння – у цьому році 22 грудня.
Осіннє рівнодення: прикмети та обряди
У слов’ян склалося багато прикмет, пов’язаних з цим днем. У вересні зазвичай збирали урожай, тому багато прикмет були пов’язані з багатством.
Так, доброю прикметою вважалося відвідати житло для своїх батьків, тому прямо з ранку діти, беручи частування і подарунки, йшли в отчий будинок.
При цьому, коли стіл на осіннє рівнодення накривався бідно, – це вважалося поганою прикметою, означало, що весь рік буде голодним, і всього постійно буде не вистачати. Коли стіл був багатим, значить, і весь наступний рік буде насиченим і повним щодо збору врожаю.
Багато прикмет на рівнодення були пов’язані з горобиною, яка в цей період зазвичай плодоносить. Якщо горобини у лісі багато – осінь буде дощова, якщо ж мало – суха. Багато ягід на горобині передвіщає сурову зиму. Якщо горобинове листя почало всихати і жовтіти – осінь рано настане, холоди прийдуть скоро і можна зі збором врожаю не встигнути.