Ольга Червакова повертає “темники” на українське телебачення

65Народний депутат України Ольга Червакова причетна до ведення “темників” на українському телебаченні. Про це, посилаючись на заяву політолога Олега Лісного, пише інтернет-видання “Нова влада”.

“Система так званих “темників”, коли редакторам і журналістам чітко диктували, що і як подавати в ефірі, була тотальною під час режиму Януковича. З початком Майдану ця система розвалилася, але схоже, що зараз знову починає запроваджуватися. До практики “темників” може бути причетна народний депутат Ольга Червакова. Це дуже поганий сигнал для демократичних процесів у країні”, – коментує Лісний.

Експерт вказує на кілька ситуацій, коли Ольга Червакова публічно втручалася в інформаційну політику видань. В першу чергу, йдеться про ті сюжети і публікації, які стосуються ситуації в місті Ірпінь та Приірпінні на Київщині.

“Ольга Червакова ще донедавна сама була редактором і журналістом. У неї залишилося багато професійних та близьких стосунків з редакторами та журналістами провідних ЗМІ. Можливо, працівники ЗМІ несвідомо прислухаються до вказівок свого колишнього колеги, і не усвідомлюють, що ними маніпулюють. Маємо справу у журналістиці аналог “кумівства” у владі”, – додає політолог.

Про те, що нардеп Червакова «диригує» засобами масової інформації говорить і журналіст Сергій Лефтер на “Детектор медіа”. Він офіційно дослідив інформаційне поле на тему обшуків у мерів Ірпеня та Бучі і помітив, що більшість з них маніпулювали формулюваннями, перекручували факти з подачі Ольги Червакової, яка, чомусь, виступила основним спікером у цій темі. ЇЇ коментарі ніби під копірку з’являлися на усіх телеканалах.

Про це у соціальних мережах також зазначила редактор “Детектор медіа” Наталія Лігачова. “Чому всі телеканали давали сюжети, немов під копірку, чому брали коменти тільки у вас двох, чому звинуватили в усьому тільки мерів Бучі та Ірпеня?”, – написала вона у відповідь на емоційно-різкі коментарі нардепа.

Коментуючи матеріал “Нової влади”, політолог та голова фракції “Нові обличчя” в Ірпінській міській раді Максим Плешко наголошує, що ЗМІ є потужним інструментом для формування суспільної свідомості.

“Маніпуляція ЗМІ в суспільстві, якe становлюється, цe особливо важкий злочин. Ніби хворому, який почав одужувати один з лікарів приписав завідомо шкідливі, убивчі ліки”, – зазначає Плешко.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.