Названо п’ять причин, з яких ви не можете схуднути

Ми звикли, що для втрати зайвої ваги потрібно правильно харчуватися і займатися спортом. Так, це дієві способи, але вони не завжди допомагають. Буває, що і тієї, й іншої умови дотримано, але вага не рухається з мертвої точки. В чому ж причини? Про це розповіли експерти MedikForum.

Причина №1: поганий сон

Якість і кількість сну безпосередньо впливає на процес схуднення. Мало того, що через нестачу сну ви будете почуватися млявими, так ще й скинути зайву вагу з таким способом життя важко. А вся річ у тому, що саме вночі йде більш активне жироспалювання. Якщо людина не буде спати достатню кількість часу (не менше 7 годин), то й скинути зайву вагу якісно у неї не вийде.

Причина №2: лікарські препарати

Коли у пацієнта є якісь захворювання, йому призначають певні медикаменти. Саме їхній прийом може негативно позначитися на фігурі. Деякі можуть спровокувати збільшення ваги, а інші призведуть до того, що вага буде стояти на місці. До них відносять ліки від депресії, діабету, мігрені, конвульсій, а також оральні контрацептиви, деякі стероїди, гормональні препарати. У такій ситуації необхідно обговорити з лікарем, чи можлива заміна ліків на більш безпечні для вашої фігури.

Причина №3: стрес

Це теж досить неочевидна причина, з якої не вдається скинути зайву вагу. Відомо, що жителі великих міст дуже часто страждають від стресів та інших психологічних проблем. Вони можуть ставати блокатором схуднення та інших недуг. Адже досить часто при стресі людина починає заїдати, обираючи не найбільш низькокалорійну їжу. Їжа допоможе почуватися краще. Але водночас додасть цифр на вагах, а не дозволить скинути зайву вагу.

Причина №4: менопауза

Якщо жінка вступила у період менопаузи, то велика ймовірність набрати вагу, а ось скинути зайві кілограми буде вже важче. У цей час сповільнюється обмін речовин, знижується вироблення головного жіночого гормону – естрогену. Як правило, спостерігаються скачки ваги, відкладення жиру в різних місцях тіла. Багато хто починає занадто гостро сприймати зміни, але в такій ситуації не потрібно сумувати. Варто зайнятися собою, спортом, налагодити харчування – і вага поступово може почати йти, ну або хоча б зупиниться.

Причина №5: проблеми зі здоров’ям

Є різні проблеми зі здоров’ям, через які у людини не виходить скинути вагу. Наприклад, гіпотиреоз, стан, при якому щитовидна залоза виробляє недостатньо гормонів. Це призводить до набору ваги навіть при старанних заняттях спортом і налагодженому харчуванні. У такому випадку єдиний вихід – звернутися до ендокринолога. Тільки після здачі відповідних аналізів можна буде зрозуміти, чи дійсно причина сталої ваги – у хворобі.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.