Минулого року, напередодні святкування Католицького Різдва 25 грудня, в Ірпені засяяла шопка (вертеп). Встановили її на території Ірпінської біблійної церкви (вул. Соборна, район паспортного столу).
Цьогоріч, напередодні Різдва в Приірпінні з’явилося ще дві шопки: у Бучі та у Ворзелі.
Нагадаємо, що шопка – це вертепна скриня, що зображає віфлеємську стайню в ніч Різдва Христового. За легендою, традицію встановлювати різдвяні шопки започаткував святий Франциск Ассізький. Першу шопку він підготував із благословення папи Гонорія ІІІ у містечку Греччо в Італії 1223 року, щоби перенести акцент у святкуванні Різдва Христового зі світського матеріалізму та подарунків на поклоніння Ісусу. Вже через 100 років різдвяні шопки встановлювали у всіх італійських церквах. З Італії традицію перенесли на всю Європу, згодом – у країни Північної Америки. В Україні шопки набули популярності передовсім у західних областях, де традиції їх встановлення успадкувалися від Польщі. Цю традицію підхопили і в Приірпінні.