На прес-конференції в УНІАНі обговорили шляхи захисту Біличанського лісу

2 Листопада 2017

Сьогодні в Інформаційній агенції УНІАН відбулася прес-конференція на тему “Як врятувати Біличанський ліс?”. Про це повідомляється на сайті 04597.

У заході взяли участь мер Ірпеня Володимир Карплюк, депутат Ірпінської міської ради Максим Плешко і депутат Коцюбинської селищної Сергій Даніш.

Як відомо, між Києвом та Ірпенем міститься унікальна екосистема – Біличанський ліс площею 4 тис. га. Н асьогоднішній день розгорнулась боротьба між тими, хто хоче економічно освоїти цю територію і тими, хто захищає її як унікальну екосистему. Указом Президента територія Біличанського лісу була приєднана до Національного парку “Голосіївський”.

“Жодних серйозних заходів перетворити Біличанський ліс на національний парк не здійснено. Межі його території не встановлено. Природоохоронна робота в Біличанському лісі не ведеться. Попри заборонні таблички важка техніка вивозить з лісу елітний кругляк. З боку Києва Біличанський ліс почали забудовувати. Усі скарги активістів та місцевих депутатів наштовхуються на мовчанку правоохоронних органів”, – йдеться в повідомленні.

Тож Ірпінська міська рада відгукнулась на пропозицію активних мешканців та депутатів Коцюбинської міської ради замовити розробку ескізного проекту організації території Біличанського лісу.

Проект виконали фахівці державного Науково-дослідного інституту містобудування. Біличанський ліс може стати регіонально-ландшафтним парком “Біличанський” у рамках Національного парку “Голосіївський”, тим паче, що природоохоронні вимоги до регіонального ландшафтного і національного парків однакові”, – зазначив Плешко.

Як відомо, проектом не передбачається жодного будівництва на території регіонально-ландшафтного парку. Це підтвердила інженер-проектувальник Нінель Соковніна (“Науково-методичний центр “Проектувальник”).

Мер Ірпеня закликав керівництво держави, профільні установи ті відомства, екологів, депутатів усіх рівнів, активних мешканців, усіх, кому не байдужа доля Біличанського лісу, перейти до спільної конструктивної діяльності. Він запропонував зібратися на круглий стіл через місяць зі своїми пропозиціями з метою напрацювання конкретних подальших кроків.

Bookmark the permalink.

Comments are closed