24 лютого в рамках проведення заходів до 10-ї річниці спротиву окупації Криму в Ірпінській міській бібліотеці відбулась година патріотичного спілкування «Крим- це Україна!». Про це повідомила директорка бібліотеки Олена Циганенко на своїй сторінці у фейсбуці.
На зустрічі розповіли історії трьох родин, колишніх кримчан, які стали ірпінцями. «Родину Альфада та Акіма Галімових, кримських татар, росія депортувала втретє.
Альфад Галімов презентував у бібліотеці книгу спогадів «Кримська лялька» про депортацію кримських татар та розповів про захоплення Криму росією у 2014 році. Переглянули також фільм Акіма Галімова, його сина, відомого журналіста і продюсера, автора документально- історичних проектів про правдиву історію України ,- «Що пов’язує Україну і Крим».
Також розповіли історію Петра Вольвача – ученого-садівника, симиренкознавця, колишнього голови Всекримського товариства вчених, заслужений діяч науки і техніки Автономної Республіки Крим, член Спілки письменників України, прожив у Сімферополі з 1958 по 2015 рік. «У свій час він був активним громадсько-політичним діячем, одним з організаторів товариства ,,Просвіта», засновником газети ,,Кримська світлиця », учасником шести Всесвітніх форумів українців, брав активну участь у різних патріотичних мітингах і зібраннях. Проживає у Ірпені з 2015 року. На заході прозвучали його поезії та пісні», — розповіла директорка бібліотеки.
Розповіли таокж історію легендарного життя оборонця Ірпеня, Захисника України Олександра Ткаченка, позивний «Сєвас». «Він народився у Севастополі у 1989 році. Від скороченої назви міста отримав позивний «Сєвас». Був справжнім патріотом України, добре знав її історію і пишався нею. Служив у морській піхоті у Феодосії, а після окупації Криму з родиною переїхав до Миколаєва . Пізніше брав участь у битвах за Маріуполь, Донеччину, мав безліч нагород. Після завершення контракту переїхав у 2017 році до Ірпеня, де вже жила його родина. З початком війни він відправляє дружину з трьома донечками до Львова, а сам іде обороняти Ірпінь. Він очолює штурмовий підрозділ, координує бойові дії на двох блокпостах – «Жирафі» та «Караван – Галі». Після деокупації Київщини Олександр Ткаченко продовжував воювати і загинув 9 листопада 2023 року на Сумщині. Похований в Ірпені на Алеї Слави Ірпінського кладовища 22 листопада. Вічна і світла пам’ять Захиснику України!», — додала Олена Циганенко.
У патріотичних спілкуваннях зі спогадами прийняли участь письменник Сергій Мартинюк, учасник ТРО в Ірпені у лютому- березні 2022 року, Любов Драневська з Феодосії, ірпінчанки Ольга Курсіна та Тетяна Ледньова.
У бібліотеці також була оформлена фотовиставка «Політв’язні та військові з Криму» та книжкова виставка «Крим — це Україна!».
Варто зазначити, що завтра, 27 лютого, фотовиставка «Політв’язні та військові з Криму» відкриється в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї.