Карплюк: на «Дружбі» не дозволена багатоповерхова забудова


На території колишнього піонер-табору «Дружба» не дозволено проводити багатоповерхову забудову, оскільки відповідно до зонування – це рекреаційна зона. Про це заявив міський голова Ірпеня Володимир Карплюк під час спеціального круглого столу по цій темі, який організувала Громадська рада.

10355464_10153707719299475_6565144229185990817_o

«На сьогоднішній день згідно генерального плану місто Ірпінь – це рекреаційна зона. Ні на ніякі об’єкти, окрім об’єктів рекреаційного призначення, ми дозвіл на будівництво не дамо» – заявив мер Ірпеня. Все, що відбулося на «Дружбі», – це так звані підготовчі роботи, які забудовники погодили в області, але не в мерії міста.

Володимир Карплюк висловив категоричну незгоду з тим, що землекористувач вирізав частину дерев на території табору. «В будь-якому таборі дерева різати не можна», – заявив мер і зазначив, що події в «Дружбі» ні йому особисто, ні міській раді нічого не дають, окрім негативу. Однак, за словами мера, фірма-користувач колишнього табору своєю діяльністю не порушує закон. «Такі в нас закони, на жаль! І якщо громадськість може прийти туди і поштовхати паркани, то ми як чиновники цього зробити не можемо, бо маємо діяти відповідно до закону. Якщо хтось із нас там з’являється – це одразу розцінюють як втручання у комерційну діяльність», – пояснив Володимир Карплюк.

12829170_10153707719144475_8956442609955730592_o

Міський голова також наголосив, що проблема контролю того, що будується, стосується не тільки колишнього табору «Дружба». За його словами, мерії міст в Україні сьогодні позбавлені законних інструментів контролю того, що будується на їх території. Ці функції виконує Державна архітектурно-будівельна інспекція. Держава задекларувала, що дані повноваження будуть передаватися на місця. У Ірпені вже створено відповідний відділ і навіть місце прийому громадян у Прозорому офісі є. Але обласне ДАБІ не поспішає передавати нам свої повноваження, пояснив мер.

Як відомо, Ірпінь одним із перших міст в Україні перейняв і ефективно запустив функції державної реєстраційної служби.

Прослухати повний виступ Володимира Карплюка по темі колишнього табору «Дружба» можна також у аудіозаписі.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.