Карплюк позитивно оцінив преспективи ринку нерухомості

photoeditorsdk-export-2021-12-09T184513.012

Володимир Карплюк, СЕО Інвестиційної групи «Molodist» та Товариства «Відважних», член Ради директорів КБУ, не бачить причин для обвалу ринку нерухомості в Україні. Своїми думками щодо поточної ситуації на ринку нерухомості і про стабільність квадратного метра він розповів сайту Конфедерації будівельників України. Про це йдеться на офіційних сайтах інвестгрупи “Молодість” та товариства “Відважних”.

Більшість гравців будівельної сфери за останні двадцять років вже звикли, що ринок нерухомості періодично лихоманить. Іноді штучно, а іноді через об’єктивні фактори.

«Українська нерухомість – це певний індикатор. Люди почали довіряти стабільності квадратного метру навіть більше, ніж іноземній валюті. Саме тому навіть негативні економічні прогнози та коливання курсу валюти не змогли нанести значної шкоди будівельному ринку», – зазначив Карплюк.

За його словами, велика кількість людей, роздумуючи над тим, куди вкласти кошти, до 2012 року здебільшого розглядали саме банківські вклади як найбільш надійну інвестицію. Проте криза повернення депозитів, яка «потрусила» звичайних українців через ліквідацію кількох великих банків країни, змусила потенційних вкладників переглянути свої пріоритети. Із 2015 року нерухомість стала пріоритетною у сфері вкладень та інвестицій. Саме з цього періоду у відділах продажів почало з’являтися все більше і більше клієнтів, які купують житло не для себе чи своїх родин, а заради збереження коштів та заробітку. У 2021-му кількість таких покупців зросла до 25-30%.

«З однієї сторони, це дуже добре. Адже будівельна галузь, минаючи банківську систему, отримала додаткові інвестиції. А з іншого боку – саме ці люди (великі інвестори) на початку 2022 року, коли в суспільстві почали розкачуватися тривожні настрої щодо перспективи війни, «вийшли з гри». Уже другий місяць поспіль вони так би мовити «залягли на дно» і чекають на більш конкретну інформацію з приводу потенційної військової агресії з боку Російської федерації. При цьому вони не припиняють переглядати ймовірні об’єкти купівлі, спілкуватися з ріелторами, моніторити ринок, однак кошти майже не витрачають. За винятком лише дуже «смачних» випадків», – зауважив СЕО Інвестгрупи «Molodist» і Товариства «Відважних».

Підсумовуючи Карплюк зазначив, що:

1. За будь-яких обставин, причин, які б обвалили ринок нерухомості, на сьогодні не вбачається. 

2. Березень і квітень 2022 року можуть стати новим етапом здорожчання житла у зв’язку з гарними новинами зі сходу України.

Це поверне в ринок масштабних інвесторів. За даними аналітиків найбільшого каталогу новобудов України ЛУН, підвищення цін на нерухомість уже почалося. Наприклад, станом на 1 лютого 2022 року середня ціна квадратного метра нового житла у Києві виросла на 400 грн – до 35 400 грн, а у Львові – на 500 грн за квадрат і зараз становить близько 22 200 грн.

Нагадаємо, Володимир Карплюк є головою Інвестиційної ради Ірпеня та одним із засновників товариства «Відважних» та інвестиційної групи «Molodist».

Інвестиційна група «Молодість» –  компанія, яка поєднує в собі багаторічний досвід будівництва, досконалі архітектурні  рішення  та  унікальні технології проектування  і створення нерухомості. Наразі компанія споруджує житлові комплекси в Ірпені та інших населених пунктах Київщини: ЖК “Молодість”, ЖК “Олімп”, ЖК “Фаворит Premium”, ЖК “IRPIN City”, ЖК “Chekhov Park”, ЖК “Атмосфера”, а також збудувала найкращі інфраструктурні об’єкти та пам’ятки культури в Ірпені.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.