Ірпінський фотограф показав Чорнобиль у Швейцарії

У редакції так обґрунтували кандидатуру Косіна: “У квітні 2016-го виповнилося 30 років з моменту страшної для всього людства техногенної ядерної катастрофи. Із цієї нагоди у приміщенні ДП “Національне газетно-журнальне видавництво” з успіхом пройшла виставка унікальних фотосвідчень реалій Чорнобильської зони “Летючі крони голубих дерев…”, автором якої є відомий український фотомитець, викладач, мандрівник Юрій Косін.

З ім’ям Юрія Косіна сьогодні у світі асоціюється відображення Чорнобиля у фотомистецтві. Це була перша виставка у видавництві. Роботи потрапили до нас після американсько-європейського турне і нагадали про чорнобильську експедицію журналу “Пам’ятки України” і постійну її учасницю Ліну Костенко. Упродовж 1989–2008 рр. у рамках експедиції відбулося понад 100 спеціалізованих та історико-етнографічних поїздок».

18–21 січня в штаб-квартирі ООН у Женеві (Швейцарія) експонувалася інтерактивна виставка “Чорнобиль. Всередині”. Експозицію склали два фотопроекти українських митців: “Коли не ясний гріх, дорожче немає вини…” (нашого земляка Юрія Косіна) і “Прип’ять – моя любов” (Аліни Руді). Виставка присвячена 30-й річниці Чорнобильської катастрофи і завершенню насувного безпечного конфайнмента (ізоляційної споруди) на 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС.

lKNGQGBZng54cAq

Відвідувачі виставки отримали змогу, надягнувши спеціальні окуляри з екранами, здійснити інтерактивну подорож по Прип’яті й побачити конфайнмент – найбільшу пересувну конструкцію в історії людства. Ініціатором і організатором проекту виступив народний депутат України Валерій Писаренко.

Анатолій ЗБОРОВСЬКИЙ

Джерело – http://theirpin.city/

Bookmark the permalink.

Comments are closed.