Ірпінські школярі поспілкувались із легендарним американським інженером

Учні Ірпінського ліцею інноваційних технологій мали змогу поспілкуватись з відомим американським інженером та фізиком, батько якого жив в Ірпені, Мартіном Купером. Саме він у 1973 році здійснив  перший у світі дзвінок мобільним телефоном.

Зустріч пройшла в онлайн-форматі. Мартін Купер через відеозв’язок показав ліцеїстам перший у світі мобільний телефон «DynaTAC», який важить 1 кг. Саме ця телефонна трубка вважається попередником усіх сучасних телефонів.

Юні ірпінці змогли поставити питання не тільки Мартіну Куперу, а і його дружині Арлін Гарріс. Разом подружжя заснувало декілька технічних компаній та спільно ними керують.

«Мартін Купер був вражений, що учні ІЛІТ вільно спілкуються англійською та ставлять серйозні технічні запитання»,— розповіли у ліцеї.

Директорка ліцею Марія Гостін передала подружжю вітання від Ірпінського міського голови Олександра Маркушина. А також повідомила їм, що від імені міського голови, колективу та ліцеїстів до подружжя Куперів прямує подарунок — пам’ятні монети Ірпеня, прапор міста та книга «Битва за Ірпінь».

«Важливо, що батьки пана Купера свого часу переїхали до США саме з Київщини і його батько проживав в Ірпені. Пан Купер пообіцяв, що прапор рідного Ірпеня назавжди буде на стіні у його домі»,— зауважили в ІЛІТі.

Зустріч організували засновник видавництва «Самміт Книга» Іван Степурін та голова UkrainelS, магістр Масачусецького університету Сергій Вакарін.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.