Ірпінські медики стажуватимуться у Польщі

21 Червня 2016

Якщо ми хочемо нарешті створити в Україні якісну систему охорони здоров’я, то без європейської підтримки не обійтися. Нам потрібен і досвід, і фінансування, і програми стажування. Ірпінь працює одразу у всіх напрямках. Про це у своєму блозі написав Ірпінський міський голова Володимир Карплюк.

57694a1ef05d8

Як повідомив мер Ірпеня, делегація українських лікарів недавно відвідала міжнародну конференцію у місті Кельце (Польща). Ірпінську медицину представляв головний лікар центральної міської лікарні Андрій Тумасов. Йому вдалося домовитися про стажування наших медиків у Польщі. За останніх 10 років Польща змогла настільки удосконалити свою систему охорони здоров’я, що зараз вона вийшла на рівень медицини Австрії, Швейцарії та Німеччини.

“Наші медики відвідали практично усі медичні заклади містечка, – розповідає Карплюк. – Ознайомилися і з принципами роботи та управління обласної лікарні, яка є лікувальним закладом 3-го рівня медичної допомоги. Тут працюють багатопрофільні стаціонари та багато окремих клінік: кардіологічна, дитяча, онкологічна”.

На переконання мера, за таким же принципом працюватиме і майбутній сучасний медичний центр в Ірпені. У ньому функціонуватимуть дитячий стаціонар і реанімація, пологовий будинок, відділ реабілітації, діагностичний центр із сучасною технікою тощо.

 

Поспілкувавшись з європейськими колегами та побачивши на власні очі рівень польських медзакладів, наші лікарі переконалися: поки медицина не стане платною, вона не зможе досягти якісного рівня. Це вже доведено досвідом багатьох країн Європи. Не слід лякатися такої системи, адже всюди, де є платна медицина, існує також і муніципальна. Саме вона й обслуговує незахищені верстви населення: пенсіонерів, інвалідів, дітей-сиріт.

На даний час наші медики поки стажуються і набираються досвіду за кордоном лише за кошти меценатів і спонсорів. Того року ірпінські лікарі відвідали Швейцарію та Австрію. Проте уже вдалося домовитися про таку співпрацю і з Польщею. “Ми вдячні польським друзям, адже вони запропонували прийняти наших медиків практично безкоштовно, навіть із наданням гуртожитків”, – зазначає Володимир Карплюк.

Але не тільки наші лікарі діляться досвідом за кордоном. Навесні Ірпінь відвідав професор університетської клініки ім. В.Гете у місті Франкфурт на Майні Валентин Герайн. Він провів фахові консультації для місцевих спеціалістів.

13228150_10209133040073937_136181220_n-e1463434163297

У новому великому медичному центрі планують поєднати платну та муніципальну медицини. “Це ми обговорювали з німецьким професором Валентином Герайном та з представниками асоціації Євросоюзу з державно-приватного партнерства, з якими днями підписали меморандум про співпрацю, і які хочуть інвестувати у створення нового медичного центру в Ірпені”, – розказав Володимир Карплюк.

Читайте також: Професор з Німеччини почав консультувати будівництво медцентру в Ірпені.

Bookmark the permalink.

Comments are closed