Ірпінське Управління соцзахисту розпочало направлення на реабілітацію дітей з інвалідністю

У 2019 році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом „гроші ходять за людиною”. Управлінням праці та соціального захисту населення ІМР вже розпочато направлення дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу на комплексну реабілітацію до реабілітаційних установ. Про це повідомляєтьві на офіційній сторінці Управління у соцмережі.

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:
– консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-судолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);
– реабілітаційні послуги (комплекс процедур), зокрема фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою «Гравістат», логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо. 

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. гривень, III ступеня – 25 тис. гривень. 

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня. Реабілітаційними заходами можуть бути забезпечені виключно діти з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу. Перелік реабілітаційних закладів розміщений на веб-сайті Мінсоцполітики (www.msp.gov.ua) у розділі “Інвалідність” – “Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу”. 

Направлення дітей з ДЦП для отримання реабілітаційних заходів здійснюється на підставі тристоронньої угоди, укладеної між управлінням праці та соціального захисту населення, батьками або законними представниками дитини та, обраною ними, реабілітаційною установою. Відшкодування вартості реабілітаційних заходів проводиться управлінням на підставі акту наданих послуг, в межах визначеної граничної вартості для відповідної категорії дитини з інвалідністю. 

Задля отримання детальнішої інформації та відповідей на основні запитання щодо забезпечення заходами реабілітації дітей із ДЦП необхідно звертатися в управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради, вул. Д.Попова, 26-Б, каб. 1, тел 62-357.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.