Ірпінь випереджає плани уряду у напрямку децентралізації

В Україні зараз стартує процес децентралізації, проте  Ірпінь вже успішно працює в цьому напрямку. Про це у своєму блозі написав Ірпінський міський голова Володимир Карплюк.

“У травні 2015-го відбулося перше у Київській області офіційне об’єднання громад. Таке рішення прийняли село Михайлівка-Рубежівка, село Забуччя та місто Ірпінь. Згодом до спроможної ірпінської громади виявили бажання долучитися ще дві сільські ради з селами Козинці, Діброва, Бузова, Буча, Любимівка, Гурівщина, Хмільна”, – розповів мер міста.

15181485_10154406817944475_7406267851899669531_n

З головами цих сільських рад ірпінська мерія співпрацює на паритетних засадах. Андрій Помазан, Сергій Кижлай, Володимир Вигінний увійшли до складу виконавчого комітету Ірпінської міської ради. Село Козинці отримало від Ірпеня, хоча не нові, проте робочі автобус та екскаватор. У Михайлівки-Рубежівки викуплено недобудований гуртожиток, який буде відремонтований і облаштований під житло для освітян та медиків Ірпінськогорегіону. Зараз разом із сільськими головами плануються спільні проекти на наступний рік.

Однак, за словами Карплюка, користуватися реальними суттєвими перевагами об’єднаної територіальної громади мешканці згаданих сіл ще не можуть. Ні звернутися до найближчої поліклініки, ані скористатися безкоштовними послугами центру соціалізації дітей-інвалідів, ані подати запит до сучасного Ірпінського центру надання адміністративних послуг, кращого ЦНАПу  в області.

Все тому, що офіційні висновки про утворення об’єднаної територіальної громади з центром в Ірпені “зависли” на обласному рівні. Всі посилаються на недосконале законодавство. “Досі не затверджені умови зміни меж районів у процесі утворення ОТГ, умови приєднання окремих громад до уже об’єднаних, ряд інших питань”, – заявив Володимир Карплюк.

Вже цієї неділі кілька десятків новостворених об’єднаних територіальних громад в Україні проведуть свої перші вибори. Всього їх створено вдвічі більше. На жаль, об’єднаної територіальної громади з центром в Ірпені серед них ще немає. “Я твердо знаю, що вона буде. Ми невпинно рухаємося до неї і, попри труднощі реформування, робимо все можливе, щоб Ірпінська об’єднана громада була однією з найпотужніших у державі”, – підсумував Карплюк.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.