Громадські слухання по Генплану Ірпеня законні – рішення Верховного Суду

Колегія суддів Касаційного адміністративного суду підтвердила, що громадські слухання стосовно оновлення генерального плану Ірпеня, які відбулися 30 листопада 2018 року, були проведені відповідно до законодавства. Відповідна постанова суду  була прийнята у п’ятницю, 13 березня. 

У документі йдеться про те, що Верховний суд вважає правильним висновок судів попередніх інстанцій, що здійснення повідомлення громадян про проведення громадських слухань в Ірпені є достатніми та належними засобами щодо повідомлення даної інформації.

Окрім того, колегія суддів відхилила доводи позивача на відсутність в опублікованому відповідачем повідомленні зазначення про проведення громадських обговорень, які повинні передувати громадським слуханням, оскільки громадські слухання є формою громадського обговорення, а не первинним етапом по відношенню до такого.

Відтак колегія суддів Верховного Суду, погоджуючись із судами попередніх інстанцій, відмовила у задоволенні позову, і зазначила про відсутність бездіяльності відповідачів при підготовці та проведенні громадських обговорень генерального плану Ірпеня.

Нагадаємо, в березні 2019 року Київський окружний адміністративний суд підтвердив, що в Ірпені громадські обговорення та слухання щодо оновлення Генплану відбулися в передбаченому законом порядку. 

Влітку 2019 року шостий апеляційний адміністративний суд виніс рішення, згідно з яким громадські слухання щодо оновлення генерального плану Ірпеня відбулися відповідно до законодавства. На своєму засіданні суд відхилив апеляційну скаргу громадянина Сергія Гапона на рішення Київського окружного адміністративного суду, який раніше визнав правомірність дій виконкому Ірпінської міської ради та в. о. міського голови під час скликання і проведення громадських слухань.

Варто зазначити, що Київський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні аналогічного адміністративного позову Олексію Зіневичу (відомому в Ірпені, Бучі та Приірпінні, як “Льоша Зіна” або “Бучанський лох”), вирішивши, що громадські слухання щодо оновлення генплану Ірпеня відбулися в передбаченому законом порядку.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.