Електронна система та кримінальна відповідальність – новації ключового будівельного законопроєкту №5655

two_column_13cKzdcl

Ключовий законопроєкт реформи містобудування №5655 може радикально вплинути на сферу будівництва завдяки цифровізації, появі приватних експертних організацій, відповідальних за контроль та криміналізації незаконного будівництва.

Про це в авторській колонці для KV написав керівник проєктів Perfect Group Олексій Коваль (на фото). 

“Перший компонент, передбачений цим законопроєктом  – цифровізація всіх дозвільних документів. В разі прийняття нового закону, державна реєстрація права на виконання підготовчих і будівельних робіт відбуватиметься виключно через електронну систему. Це означає, що всі процеси почнуть проходити прозоро та відкрито”, – поділився Олексій Коваль.

Контролювати дотримання будівельних норм тепер зможуть не лише державні структури, але й приватні організації.

“Відповідальними за перевірку для більшості об’єктів стануть приватні експертні організації. При цьому буде неможливо отримати дозвіл на початок будівництва, якщо відповідальні особи не підтвердять, що вони здійснюють авторський та технічний нагляд або містобудівний контроль на певному об’єкті будівництва”, – наголосив Коваль.

Нарешті, свідомі порушення, незаконне будівництво чи підробка документів стануть кримінальними злочинами у випадку ухвалення законопроєкту №5655.

“Ще одним компонентом нового законопроєкту є підвищення відповідальності за порушення умов користування ділянки та незаконне будівництво. Зокрема, порушники притягатимуться до кримінальної відповідальності, а об’єкти незаконного будівництва можна буде заарештувати. Внесення підробних документів чи завідомо неправдивих або сфальсифікованих відомостей до електронних інформаційних систем каратиметься обмеженням волі”, – додав Олексій Коваль.

Нагадаємо, проєкт закону №5655 було прийнято в першому читанні 1 липня. Тепер один із ключових законопроектів реформи містобудування готується до другого читання. Наразі у профільному Комітеті ВРУ ведеться робота над внесенням необхідних правок, яких загалом було подано понад 2,8 тисяч.

Більше актуальних новин Ірпеня та Приірпіння шукайте у нас у соцмережі Facebook  та Telegram!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.