12 правил крутої відпустки: лікарі Приірпіння дають поради

14 Червня 2019

Літо – пора відпусток. Кожен із нас планує, де відпочити. Саме тому лікарі Коцюбинської амбулаторії підібрали декілька простих рекомендацій, як безпечно провести час у відпустці. Це єдиний вихід врятуватися від пекельного асфальту.

1️⃣ – дізнайтеся, як там справи з хворобами у країні, до якої збираєтеся поїхати

Не треба нагадувати, що є такі курорти, де багато різних інфекцій. От летять люди у всякі Таїланди та Камбоджі – а ми їх потім лікуємо. Краще попередити катастрофу завчасно.

2️⃣- як додаток до першого пункту: запитайтеся у лікаря, а чи потрібно робити якісь додаткові щеплення

Знову ж таки: випереджаємо неприємності. Золоте правило.

3️⃣ – добренько готуємо аптечку

За кордон без власних медикаментів – зась. Подумайте, що найчастіше вас мучить у дорозі – і візьміть проти того рятунок. А ще додайте антисептик, знеболювальні та кремчик від засмаги. І від опіків.

4️⃣ – краще пити воду у пляшках

Зрозуміло, що у Фінляндіі чи Швеції можна пити воду з-під крану чи сусіднього джерела. Але в країнах Азії варто з таким не жартувати. Та й в Україні не радимо 😁

5️⃣ – краще не пити воду у басейні

То самі розумієте. Бо, окрім хлорки, там ще й інші небезпечні речовини. Краще звичайна водичка з пункту 4.

6️⃣ – менше контактів з заморськими тваринами

Хто його знає, наскільки диких тваринок туристи дістали. А терпець щодо усіх “зєвак” може увірватися саме на вас. Тому спокійно споглядаємо на відстані. Щоби без укусів 🐶

7️⃣ – захищаємося від комашок та змій

Можна обрати спреї проти непроханих гостей. Але варто й про одяг потурбуватися, якщо раптом у джунглі потягнуло.

8️⃣ – гігієна понад усе

Дезінфікуємо усе, що бачимо. Краще “пєрєбдєть”, ніж “недобдєть”.

9️⃣ – без закордонних татушечок та манікюрчиків

То в Україні ви можете спокійно підшукати собі відповідального майстра, який вам точно заразу не занесе. Але за кордоном з гігієною часто “справи не дуже”, тому тату краще набити перед вильотом.

🔟 – чистити овочі та фрукти

Так-так. Не просто помити, а саме здерти шкірочку. Окрім пилюки, на тих продуктах ще стільки всього може бути. Від гріха подалі, як-то кажуть.

1️⃣1️⃣ – поменше вуличної їжі

Як це можливо, запитаєте ви, якщо лечу до Таїланду? Та й ми розуміємо, що важко втриматися від запашних смаколиків надворі в азійських країнах. Але у такому разі з розумом її відбирайте, купуйте у максимально нормальних продавців. І менше всяких делікатесів – ваш організм заморські чудинки може не витримати.

1️⃣2️⃣ – підготуйтеся до “отходнячків”

Не забуваймо про акліматизацію. Хочете цього чи ні, а вона може настигнути у будь-який момент. Щоб легше її перенести, більше відпочивайте перед подорожжю та розслабляйтеся перед сном.

Bookmark the permalink.

Comments are closed