Назустріч Новому року в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї відкрилася виставка вишивки “Барвисто нитка співає”. На ній експонуються роботи мистецької студії рукоділля “Живопис голкою” Ірпінського клубу “Друга молодість”. Керівник клубу Світлана Шилова поділилася спогадами, як усе розпочиналось. Клуб для організації дозвілля пенсіонерів було засновано з ініціативи і коштом підприємця Володимира Карплюка, коли він ще не був Ірпінським міським головою. Юлія Бережко-Камінська запропонувала Світлані Шиловій очолити клуб. Якось учасниці клубу побували в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї на майстер-класі з рукоділля, який провела Ніна Заводова. У багатьох з’явилося бажання теж творити такі мистецькі вироби. А потім у музеї експонувалися виставки вишивки Євгенії Шудрі. Внаслідок всього цього в міській бібліотеці для дорослих почала діяти мистецька студія рукоділля «Живопис голкою» Ірпінського клубу “Друга молодість”, яку очолила Євгенія Шудря.
Студія зібрала жінок, в яких давно був потяг до мистецької творчості. Але родина та інші обставини не давали можливості його реалізувати. А нині діти вже дорослі, і у жінок з,явився вільний час. Вони різні за освітою і фахом – топограф, робітниця, модельєр, співвласниця крамниці, журналістка. Але всіх об’єднує генетичне прагнення творити красу. На виставці «Барвисто нитка співає» представлені 63 роботи – ікони, натюрморти, пейзажі тощо. Автори виставки – Варвара Кудря, Світлана Відута, Людмила Пащелопа, Ольга Сомінська, Світлана Наконечна, Катерина Романенко і Людмила Грау. Вони тонко відчувають квіткову красу природи, пропускають її крізь призму свого світосприйняття і творять хрестиком, гладдю і стрічками мистецьки довершений світ прекрасного. Вишивка стрічками об’ємна. Над квітами пурхають метелики і бджілки, по тоненькій павутині спускається павучок.
Директор Ірпінської бібліотеки Олена Циганенко вручила грамоти відділу культури Євгенії Шудрі і Ніні Заводовій.
У книзі відгуків відвідувачі музею занотовують свої враження. Власниця приватного музею українознавства Світлана Кушнір написала: “Я вражена творчістю вишивальниць, втіленням на тканині глибокого розуміння нашої чудової природи, чудового життя. Слава Україні!” А ось запис Людмили Юшкевич: “Вперше відвідую виставку в музеї. Роботами вишивальниць просто зачарована! В них золоті руки! Я ніби-то побувала в чарівному квітучому садочку. Дивлячись на витвори мистецтва моїх землячок, отримуєш натхнення творити прекрасне. Хочу побажати нових творчих ідей, задумів нашим майстриням”.
Анатолій Зборовський, директор Ірпінського
історико-краєзнавчого музею