Які продукти потрібно їсти взимку

10 Грудня 2018

Не лише йогурт містить корисні бактерії. Добру конкуренцію усім найкращим йогуртам може скласти салат з квашеної капусти.

Ферментовані або ж квашені продукти це кефір, вино, місо, кімчі (корейська маринована редиска і капуста, квашений буряк та буряковий квас). Вони змінюють смак і властивості внаслідок дії ферментів, що виділяють бактерії.

У цих продуктах молочнокислі бактерії поїдають цукри та клітковину овочів чи бобів, і утворюють молочну кислоту. Вона діє як консервант, не дає шкідливим бактеріям та грибкам розмножуватися і псувати продукт.

Завдяки ферментації дозволяє збільшити термін придатності продуктів, зберегти їхню поживну цінність та робить їх ще кориснішими.

1. Ферментовані продукти містять пробіотики — живі мікроорганізми, що відіграють важливу роль у роботі кишківника. Вони виробляють вітаміни, амінокислоти, формують здоровий кишковий імунітет і запобігають алергіям, коливанням ваги, схильності до діабету другого типу, і підтримують здоровий рівень холестерину.

2. У ферментованих продуктах з’являються нові поліфенольні сполуки з антиоксидантними, протизапальними і навіть антидепресантними властивостями. Азійська ферментована їжа може навіть тамувати тривогу.

3. Через процеси ферментації у продукті збільшується вміст поживних речовин в продуктах та робить їх корисними.

Добрим джерелом вітаміну С, пектину, кальцію та сульфорафану є квашена капуста. У квашеному буряку міститься корисні для печінки та м’язів речовини бетаїну, фолієва кислота і нітрати. Соєві продукти, як місо — джерело вітамінів Е, К, фолієвої кислоти, більш доступного, ніж у звичайній сої, білка, та поліфенолів.

Тому потрібно їсти у холодний період року ферментовані або ж квашені продукти.

Bookmark the permalink.

Comments are closed